Tananger Offshore AS

Org.nr. 879207142 · Stavanger · Stiftet 1997 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2024

32av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 219 av 261 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 798 av 948 · Sjøfart

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Tananger Offshore AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 49 blant 261 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −22,7 % (median 8,4 %) og egenkapitalandel 33,6 % (median 39,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter24 MNOK25 MNOK
Driftsmargin −22,7 % 8,4 % 13 %
Resultatmargin −22,3 % 5,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −23,5 % 8,2 % 3 %
Egenkapitalandel 33,6 % 39,8 % 43 %
Gjeldsgrad 1,97 1,29 39 %
Likviditetsgrad 1 0,41 1,50 15 %
Omsetningsvekst 88,6 % 8,7 % 88 %
Omsetning per ansatt3,05 MNOK1,60 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 32 gjør Tananger Offshore AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (261 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Tananger Offshore AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Tananger Offshore AS hadde en driftsmargin på −22,7 % og en egenkapitalandel på 33,6 % i 2024, og er nr. 798 av 948 rangerte selskaper i Sjøfart.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 89 % og egenkapitalandelen falt fra 51,2 % til 33,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −4,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −5,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 7,1 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,41 (median 1,50).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −22,3 % (median 5,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −22,7 % (median 8,4 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 88,6 % (median 8,7 %); Likviditetsgrad 1 0,41 (median 1,50).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 6,1 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet8 vekt 30 %
Soliditet41 vekt 25 %
Likviditet15 vekt 15 %
Vekst88 vekt 15 %
Konsistens22 vekt 15 %

Varighet: 37 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tananger Offshore AS?

Driftsmarginen var −22,7 % i 2024, mot en median på 8,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −23,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Tananger Offshore AS?

Egenkapitalandelen var 33,6 % i 2024 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 1,97 (median 1,29).

Hvordan er likviditeten i Tananger Offshore AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,41 i 2024 (median 1,50). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Tananger Offshore AS i Sjøfart?

Tananger Offshore AS er nr. 798 av 948 rangerte selskaper i Sjøfart for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 219 av 261. Omsetningen endret seg 88,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
879207142
Org.form
AS
Sektor
Sjøfart (50.203)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. mars 2026
Stiftet
1. september 1997 29 år i drift
Aksjekapital
0,72 MNOK
Forretningsadresse
Kvernevik Ring 177, 4048 HAFRSFJORD (STAVANGER)
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.tananger-offshore.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks423219
Rang560798970
Driftsmargin−23,5 %−22,7 %−16,0 %
Totalrentabilitet−13,0 %−23,5 %−15,4 %
Egenkapitalandel51,2 %33,6 %14,5 %
Likviditetsgrad 12,740,410,63
Omsetningsvekst–88,6 %−7,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,9 MNOK24,4 MNOK22,7 MNOK
Driftsresultat−3,0 MNOK−5,5 MNOK−3,6 MNOK
Resultat før skatt−3,0 MNOK−5,4 MNOK−5,1 MNOK
Årsresultat−2,4 MNOK−4,2 MNOK−4,0 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,5 MNOK1,8 MNOK
Sum eiendeler22,0 MNOK21,0 MNOK21,4 MNOK
Omløpsmidler6,3 MNOK2,9 MNOK7,8 MNOK
Egenkapital11,3 MNOK7,1 MNOK3,1 MNOK
Opptjent egenkapital5,7 MNOK1,5 MNOK−2,4 MNOK
Sum gjeld10,7 MNOK13,9 MNOK18,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,3 MNOK7,1 MNOK12,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5706109.