Atina AS
Score · regnskapsår 2023
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 896 av 1 306 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 682 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Atina AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 306 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 14,7 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 6,1 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 14,7 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 35,2 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 15,32 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,10 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Atina AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 306 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Atina AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Atina AS hadde en driftsmargin på 14,7 % og en egenkapitalandel på 6,1 % i 2023, og er nr. 2 682 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 27 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 27 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,1 % (median 34,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 10 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Atina AS?
Driftsmarginen var 14,7 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,2 %.
Hvor solid er Atina AS?
Egenkapitalandelen var 6,1 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 15,32 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i Atina AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2023 (median 1,43).
Hvordan står Atina AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Atina AS er nr. 2 682 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 896 av 1 306.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 879487552
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. august 2025
- Stiftet
- 18. desember 1997 28 år i drift
- Aksjekapital
- 0,39 MNOK
- Forretningsadresse
- C/O Økonomisenteret AS, Hyggenveien 35, 3440 RØYKEN (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.atina.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 12
- Største eier
- 18,9 % · tre største 25,1 %
- Fordeling
- selskaper 22 % · privatpersoner 28 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 56 % av personeierne sine aksjer (medianalder 61 år)
- Atina AS · 37,9 %
- O Cofrinho AS · 6,2 %
- 10 privatpersoner · 28,0 %
Endring 2007–2025:
69 % av aksjene skiftet eier (9 nye og 11 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Atina AS, O Cofrinho AS
Utgått (selskaper): Jetcon Invest AS, Natia AS, Tore Nilsson AS
Har eierandeler i: Atina AS (19 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 40 | 41 | |
| Rang | 2 682 | 2 877 | 2 864 | |
| Driftsmargin | 14,7 % | 9,6 % | 9,8 % | |
| Totalrentabilitet | 35,2 % | 21,4 % | 22,3 % | |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 5,2 % | 4,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,05 | 1,05 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,1 % | 9,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21,0 MNOK | 23,1 MNOK | 25,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,1 MNOK | 2,2 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,1 MNOK | 2,2 MNOK | 2,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 2,4 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 8,8 MNOK | 10,3 MNOK | 11,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,8 MNOK | 10,3 MNOK | 11,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 8,2 MNOK | 9,8 MNOK | 10,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 9,8 MNOK | 10,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4901593.
Videre
Lignende selskaper
- Austerdalen Bygg AS indeks 39, nr. 2 675 · sammenlign
- Raufoss Engineering AS indeks 39, nr. 2 684 · sammenlign
- Enny AS indeks 39, nr. 2 686 · sammenlign
- Fenix Media Group AS indeks 39, nr. 2 688 · sammenlign
- Convene Hospitality AS indeks 39, nr. 2 689 · sammenlign