Visiontech AS

Org.nr. 885583822 · Trondheim · Stiftet 2003 · 29 ansatte

Score · regnskapsår 2025

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 131 av 710 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 609 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Visiontech AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 710 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,7 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 41,1 % (median 30,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter78 MNOK109 MNOK
Driftsmargin 3,7 % 6,0 % 39 %
Resultatmargin 3,8 % 6,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,2 % 11,9 % 47 %
Egenkapitalandel 41,1 % 30,1 % 67 %
Gjeldsgrad 1,43 2,26 66 %
Likviditetsgrad 1 1,84 1,15 80 %
Omsetningsvekst 23,1 % 7,2 % 80 %
Omsetning per ansatt2,69 MNOK2,92 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Visiontech AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (710 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Visiontech AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Visiontech AS har score 64 for 2025, rang 609 av 2 930 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 80 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 23,1 % mot median 7,2 %. Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,84 mot median 1,15.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Visiontech AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 41,1 % i 2025, og er nr. 609 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 23 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 13 MNOK og 32 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,3 MNOK 10,0 23 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,9 MNOK
minus netto gjeld −8,3 MNOK
8,0 32 MNOK
P/B Egenkapital: 12,6 MNOK 1,0 13 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet43 vekt 30 %
Soliditet66 vekt 25 %
Likviditet80 vekt 15 %
Vekst80 vekt 15 %
Konsistens68 vekt 15 %

Varighet: 59 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Visiontech AS?

Driftsmarginen var 3,7 % i 2025, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.

Hvor solid er Visiontech AS?

Egenkapitalandelen var 41,1 % i 2025 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,43 (median 2,26).

Hvordan er likviditeten i Visiontech AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,84 i 2025 (median 1,15).

Hvordan står Visiontech AS i Informasjon og kommunikasjon?

Visiontech AS er nr. 609 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 131 av 710. Omsetningen endret seg 23,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
885583822
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
29 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
25. mars 2003 23 år i drift
Aksjekapital
1,96 MNOK
Forretningsadresse
Tungavegen 30, 7047 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks625264
Rang8101 320609
Driftsmargin2,4 %2,3 %3,7 %
Totalrentabilitet6,4 %5,1 %11,2 %
Egenkapitalandel44,9 %38,0 %41,1 %
Likviditetsgrad 11,891,681,84
Omsetningsvekst–4,3 %23,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter60,8 MNOK63,4 MNOK78,0 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK1,4 MNOK2,9 MNOK
Resultat før skatt1,4 MNOK1,4 MNOK2,9 MNOK
Årsresultat1,1 MNOK1,0 MNOK2,3 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,1 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler24,4 MNOK30,2 MNOK30,7 MNOK
Omløpsmidler24,0 MNOK29,1 MNOK29,9 MNOK
Egenkapital11,0 MNOK11,5 MNOK12,6 MNOK
Opptjent egenkapital9,1 MNOK9,6 MNOK10,8 MNOK
Sum gjeld13,4 MNOK18,7 MNOK18,1 MNOK
Kortsiktig gjeld12,7 MNOK17,3 MNOK16,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7188795.