PR Holding AS
Konkurs registrert 10. mars 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 69,4 % | 47,2 % |
| Resultatmargin | 22,1 % | 20,0 % |
| Totalrentabilitet | 13,4 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | −8,0 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,37 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 63,7 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
PR Holding AS hadde en egenkapitalandel på −8,0 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 45,8 % til 69,4 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
PR Holding AS klarte seg omtrent som sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −8,0 % (median 26,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 31,1 % i 2022 (sektorens median 31,0 %), og egenkapitalandelen −10,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 57,6 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er PR Holding AS?
Driftsmarginen var 69,4 % i 2024, mot en median på 47,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,4 %.
Hvor solid er PR Holding AS?
Egenkapitalandelen var −8,0 % i 2024 (median 26,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i PR Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,37 i 2024 (median 1,38).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 887739412
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. januar 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørlandsveien 99, 8624 MO I RANA
- Kommune
- Rana rang 11–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ørjan Pedersen
- Styrets leder
- Nils Harald Ruud
- Revisor
- Helgeland Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 31,1 % | 45,8 % | 69,4 % | |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 6,1 % | 13,4 % | |
| Egenkapitalandel | −10,6 % | −15,9 % | −8,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,59 | 0,39 | 5,37 | |
| Omsetningsvekst | – | 1,9 % | 63,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,9 MNOK | 4,0 MNOK | 6,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 1,8 MNOK | 4,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,1 MNOK | −1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | −1,1 MNOK | −1,2 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 34,4 MNOK | 30,3 MNOK | 33,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 6,9 MNOK |
| Egenkapital | −3,6 MNOK | −4,8 MNOK | −2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −4,1 MNOK | −5,3 MNOK | −3,2 MNOK |
| Sum gjeld | 38,1 MNOK | 35,1 MNOK | 36,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6080977.