Sorgente AS
Score · regnskapsår 2024
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 703 av 5 545 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 858 av 7 081 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sorgente AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 545 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 75,7 % (median 47,1 %) og egenkapitalandel 50,6 % (median 26,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 75,7 % | 47,1 % |
| Resultatmargin | 84,9 % | 19,9 % |
| Totalrentabilitet | 11,4 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 50,6 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,98 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 7,80 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | −7,0 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Sorgente AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 545 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Sorgente AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Sorgente AS hadde en driftsmargin på 75,7 % og en egenkapitalandel på 50,6 % i 2024, og er nr. 858 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 79,0 % til 75,7 % og egenkapitalandelen steg fra 44,5 % til 50,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 16 | vekt 15 % |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sorgente AS?
Driftsmarginen var 75,7 % i 2024, mot en median på 47,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,4 %.
Hvor solid er Sorgente AS?
Egenkapitalandelen var 50,6 % i 2024 (median 26,0 %). Gjeldsgraden var 0,98 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Sorgente AS?
Likviditetsgrad 1 var 7,80 i 2024 (median 1,37).
Hvordan står Sorgente AS i Eiendom?
Sorgente AS er nr. 858 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 703 av 5 545. Omsetningen endret seg −7,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 888807322
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. september 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Tvetestien 1, 7020 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 23. desember 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500ULNYZCRFZCKZ81 fornyes 8. november 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 68 | 72 | |
| Rang | 594 | 858 | 554 | |
| Driftsmargin | 79,0 % | 75,7 % | 83,1 % | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 11,4 % | 11,6 % | |
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 50,6 % | 54,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,69 | 7,80 | 8,14 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,0 % | 1,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,6 MNOK | 13,4 MNOK | 14,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 6,8 MNOK | 7,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,5 MNOK | 6,7 MNOK | 7,6 MNOK |
| Sum gjeld | 7,0 MNOK | 6,6 MNOK | 6,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5729683.
Videre
Lignende selskaper
- Spania1 AS indeks 68, nr. 856 · sammenlign
- Vasset Industri AS indeks 68, nr. 857 · sammenlign
- Lund Eiendom Fredrikstad AS indeks 68, nr. 860 · sammenlign
- Andersen og Dingsør Holding AS indeks 68, nr. 861 · sammenlign
- Myklerudveien 65 AS indeks 68, nr. 863 · sammenlign