Mango Holding AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 148 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 279 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mango Holding AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 82,6 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 84,3 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 82,6 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 114,8 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 84,3 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 29,89 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | – | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Mango Holding AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mango Holding AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Mango Holding AS har score 41 for 2025, rang 279 av 392 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 71 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 29,89 mot median 9,52.
Svakest: Konsistens: persentil 30 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 35 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 84,3 % mot median 91,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Mango Holding AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 92,7 % | – | 82,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 92,7 % | – | 82,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 92,7 % | – | 82,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Mango Holding AS hadde en driftsmargin på 82,6 % og en egenkapitalandel på 84,3 % i 2025, og er nr. 279 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 99,7 % til 84,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 18 MNOK og 32 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 32 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mango Holding AS?
Driftsmarginen var 82,6 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,7 %.
Hvor solid er Mango Holding AS?
Egenkapitalandelen var 84,3 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Mango Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 29,89 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Mango Holding AS i Finans og forsikring?
Mango Holding AS er nr. 279 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 148 av 207.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 888961402
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. november 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,22 MNOK
- Forretningsadresse
- Svaneveien 24, 1367 SNARØYA (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900FMX0YT4MYNMJ80 fornyes 1. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Porteføljen: 5 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 57. 0 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Biosort AS (2 %), Cvp Invest AS (8 %), Offentlig Bygg Hamar AS (1 %), Credo Invest NR 13 AS (1 %), Varier Holding AS (1 %), Credo Invest NR 18 AS (1 %), Credo II Co-Invest AS (2 %), Credo Invest NR 16 AS (3 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 84 | – | 41 | |
| Rang | 21 | – | 279 | |
| Driftsmargin | 92,7 % | – | 82,6 % | |
| Totalrentabilitet | 18,5 % | −7,1 % | 3,7 % | |
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 99,7 % | 84,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 93,58 | 130,06 | 29,89 | |
| Omsetningsvekst | – | −134,0 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,4 MNOK | −3,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 9,7 MNOK | −4,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,9 MNOK | −3,7 MNOK | 2,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 10,7 MNOK | −3,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 59,2 MNOK | 52,6 MNOK | 64,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 28,3 MNOK | 19,8 MNOK | 11,3 MNOK |
| Egenkapital | 58,9 MNOK | 52,5 MNOK | 54,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 58,6 MNOK | 52,3 MNOK | 54,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 10,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7025616.
Videre
Lignende selskaper
- Bara AS indeks 41, nr. 273 · sammenlign
- Evident Garanti AS indeks 41, nr. 275 · sammenlign
- Kompis Holding AS indeks 41, nr. 278 · sammenlign
- Gersemi Asset Management AS indeks 41, nr. 283 · sammenlign
- Fredrikstad Assuranse AS indeks 41, nr. 284 · sammenlign