Bara AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 145 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 273 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bara AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 53,0 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 95,6 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 53,0 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 53,6 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 95,6 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 22,68 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | −36,4 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Bara AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bara AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bara AS har score 41 for 2025, rang 273 av 392 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 67 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 22,68 mot median 9,52. Soliditet: persentil 62 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,6 % mot median 91,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −36,4 % mot median 7,6 %. Lønnsomhet: persentil 26 mot sammenlignbare, driftsmargin 53,0 % mot median 82,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 20,2 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −18,7, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Bara AS med 18,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 20,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Bara AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 20 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 71,7 % | 80,5 % | +26,1 prosentpoeng | +7,8 prosentpoeng | +18,3 prosentpoeng |
| 2025 | 53,0 % | 82,0 % | −18,7 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −20,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bara AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Bara AS falt 18,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 45,5 % | 71,7 % | 53,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Bara AS falt 18,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 45,5 % | 71,7 % | 53,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Bara AS falt 18,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 45,5 % | 71,7 % | 53,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Bara AS hadde en driftsmargin på 53,0 % og en egenkapitalandel på 95,6 % i 2025, og er nr. 273 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 71,7 % til 53,0 % og omsetningen falt med 36 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 24 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bara AS?
Driftsmarginen var 53,0 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,0 %.
Hvor solid er Bara AS?
Egenkapitalandelen var 95,6 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Bara AS?
Likviditetsgrad 1 var 22,68 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Bara AS i Finans og forsikring?
Bara AS er nr. 273 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 145 av 207. Omsetningen endret seg −36,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915978436
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørkedalsveien 11C, 0369 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493001VDC3EY1NZ1566 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 54 | 41 | |
| Rang | 219 | 147 | 273 | |
| Driftsmargin | 45,5 % | 71,7 % | 53,0 % | |
| Totalrentabilitet | 1,4 % | 4,2 % | 2,0 % | |
| Egenkapitalandel | 95,6 % | 95,7 % | 95,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,49 | 23,12 | 22,68 | |
| Omsetningsvekst | – | 97,2 % | −36,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 2,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 1,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 1,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 1,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 42,6 MNOK | 42,8 MNOK | 42,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 42,6 MNOK | 42,8 MNOK | 42,2 MNOK |
| Egenkapital | 40,7 MNOK | 41,0 MNOK | 40,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,5 MNOK | −2,2 MNOK | −2,8 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6622515.
Videre
Lignende selskaper
- Evident Garanti AS indeks 41, nr. 275 · sammenlign
- Kompis Holding AS indeks 41, nr. 278 · sammenlign
- Mango Holding AS indeks 41, nr. 279 · sammenlign
- Gersemi Asset Management AS indeks 41, nr. 283 · sammenlign
- Fredrikstad Assuranse AS indeks 41, nr. 284 · sammenlign