Tercio AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 220 av 326 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 444 av 664 · Finans og forsikring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 41 og robusthet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tercio AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 326 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 69,2 % (median 60,6 %) og egenkapitalandel 93,2 % (median 83,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 69,2 % | 60,6 % |
| Resultatmargin | 71,6 % | 61,8 % |
| Totalrentabilitet | 5,5 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 93,2 % | 83,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 13,92 | 4,66 |
| Omsetningsvekst | −34,9 % | 9,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Tercio AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (326 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tercio AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tercio AS har score 44 for 2025, rang 444 av 664 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 69 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 13,92 mot median 4,66. Konsistens: persentil 68 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 16 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −34,9 % mot median 9,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 24,1 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −7,9, bransjen +16,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Tercio AS med 7,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 16,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 24,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tercio AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 44 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 77,1 % | 44,4 % | −1,9 prosentpoeng | +22,7 prosentpoeng | −24,6 prosentpoeng |
| 2025 | 69,2 % | 60,6 % | −7,9 prosentpoeng | +16,2 prosentpoeng | −24,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tercio AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tercio AS falt 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 79,0 % | 77,1 % | 69,2 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tercio AS falt 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 79,0 % | 77,1 % | 69,2 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Tercio AS falt 7,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 79,0 % | 77,1 % | 69,2 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tercio AS hadde en driftsmargin på 69,2 % og en egenkapitalandel på 93,2 % i 2025, og er nr. 444 av 664 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 77,1 % til 69,2 % og omsetningen falt med 35 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 26 MNOK og 30 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 26 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 30 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Bank (Money Center), Banks (Regional), Insurance (General), Investments & Asset Management, Financial Svcs. (Non-bank & Insurance).
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 41 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 20 % |
| Likviditet | 69 | vekt 5 % |
| Vekst | 16 | vekt 25 % |
| Konsistens | 68 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 54 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tercio AS?
Driftsmarginen var 69,2 % i 2025, mot en median på 60,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.
Hvor solid er Tercio AS?
Egenkapitalandelen var 93,2 % i 2025 (median 83,9 %). Gjeldsgraden var 0,07 (median 0,17).
Hvordan er likviditeten i Tercio AS?
Likviditetsgrad 1 var 13,92 i 2025 (median 4,66).
Hvordan står Tercio AS i Finans og forsikring?
Tercio AS er nr. 444 av 664 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 220 av 326. Omsetningen endret seg −34,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889049642
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,16 MNOK
- Forretningsadresse
- Professor Dahls gate 51B, 0367 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 99,2 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 99 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 54 | 44 | |
| Rang | 165 | 255 | 444 | |
| Driftsmargin | 79,0 % | 77,1 % | 69,2 % | |
| Totalrentabilitet | 9,8 % | 9,0 % | 5,5 % | |
| Egenkapitalandel | 88,9 % | 94,8 % | 93,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,49 | 18,19 | 13,92 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,6 % | −34,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,3 MNOK | 5,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 4,2 MNOK | 3,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,2 MNOK | 3,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 4,2 MNOK | 3,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 43,2 MNOK | 44,3 MNOK | 43,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 40,7 MNOK | 41,7 MNOK | 41,4 MNOK |
| Egenkapital | 38,4 MNOK | 42,0 MNOK | 40,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 37,7 MNOK | 41,3 MNOK | 40,2 MNOK |
| Sum gjeld | 4,8 MNOK | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,8 MNOK | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7022690.
Videre
Lignende selskaper
- Navus Forvaltning AS indeks 44, nr. 437 · sammenlign
- Eika Vbb AS indeks 44, nr. 439 · sammenlign
- Jfk Invest AS indeks 44, nr. 443 · sammenlign
- Bragernes Forvaltning AS indeks 44, nr. 446 · sammenlign
- Vestind AS indeks 43, nr. 447 · sammenlign