Navus Forvaltning AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
44av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 217 av 326 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 437 av 664 · Finans og forsikring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og robusthet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Navus Forvaltning AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 326 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,7 % (median 60,6 %) og egenkapitalandel 41,3 % (median 83,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 8,7 % | 60,6 % |
| Resultatmargin | 11,1 % | 61,8 % |
| Totalrentabilitet | 20,5 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 83,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 0,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 4,66 |
| Omsetningsvekst | 16,7 % | 9,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,35 MNOK | 0,75 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 44 gjør Navus Forvaltning AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (326 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Navus Forvaltning AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Navus Forvaltning AS har score 44 for 2025, rang 437 av 664 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 60 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 16,7 % mot median 9,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 22 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 41,3 % mot median 83,9 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,52 mot median 4,66.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 11,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +4,5, bransjen +16,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Navus Forvaltning AS med 4,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 16,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 11,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Navus Forvaltning AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 54 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,2 % | 44,4 % | +1,5 prosentpoeng | +22,7 prosentpoeng | −21,1 prosentpoeng |
| 2025 | 8,7 % | 60,6 % | +4,5 prosentpoeng | +16,2 prosentpoeng | −11,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Navus Forvaltning AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Navus Forvaltning AS økte 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 4,2 % | 8,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Navus Forvaltning AS økte 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 4,2 % | 8,7 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Navus Forvaltning AS økte 4,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 4,2 % | 8,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Navus Forvaltning AS hadde en driftsmargin på 8,7 % og en egenkapitalandel på 41,3 % i 2025, og er nr. 437 av 664 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 4,2 % til 8,7 % og egenkapitalandelen falt fra 52,3 % til 41,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 7,3 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (66): Financial Svcs. (Non-bank & Insurance).
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 22 | vekt 20 % |
| Likviditet | 25 | vekt 5 % |
| Vekst | 60 | vekt 25 % |
| Konsistens | 44 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Navus Forvaltning AS?
Driftsmarginen var 8,7 % i 2025, mot en median på 60,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,5 %.
Hvor solid er Navus Forvaltning AS?
Egenkapitalandelen var 41,3 % i 2025 (median 83,9 %). Gjeldsgraden var 1,42 (median 0,17).
Hvordan er likviditeten i Navus Forvaltning AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2025 (median 4,66).
Hvordan står Navus Forvaltning AS i Finans og forsikring?
Navus Forvaltning AS er nr. 437 av 664 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 217 av 326. Omsetningen endret seg 16,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
9 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Herkules Confektionsfabrikker AS.
Herkules Confektionsfabrikker AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Eiendom (5 selskaper), Finans og forsikring (1 selskap) 6 av 9 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 6 i alt. Oslo 6 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: AS Bogstadveien 30
- Underskudd
- 1 selskap: AS Bogstadveien 30
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 980775836
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (66.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 5. mai 1999 27 år i drift
- Aksjekapital
- 1,80 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o B7 Kontorsenter AS, Bogstadveien 7A, 0355 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 2138001VL4VHHHTJTA53 fornyes 30. desember 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Herkules Confektionsfabrikker AS (100 %)
Øverste eier: Herkules Confektionsfabrikker AS
- Herkules Confektionsfabrikker AS · 100,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Herkules Confektionsfabrikker AS
Utgått (selskaper): Navus Forvaltning AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 8. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 38 | 44 | |
| Rang | 422 | 452 | 437 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | 4,2 % | 8,7 % | |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 8,5 % | 20,5 % | |
| Egenkapitalandel | 57,7 % | 52,3 % | 41,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,77 | 1,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,8 % | 16,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,6 MNOK | 7,0 MNOK | 8,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,2 MNOK | 3,6 MNOK | 4,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 8. november 2026, regnskaps-id 7076388.
Videre
Lignende selskaper
- Vestfold Forsikring og Pensjon AS indeks 44, nr. 434 · sammenlign
- Lms Holdco AS indeks 44, nr. 435 · sammenlign
- Eika Vbb AS indeks 44, nr. 439 · sammenlign
- Jfk Invest AS indeks 44, nr. 443 · sammenlign
- Tercio AS indeks 44, nr. 444 · sammenlign