Sanida AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 125 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 233 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sanida AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −44,5 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 94,3 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | −44,5 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | −38,9 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | −0,5 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 94,3 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 11,64 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | 6 440,2 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Sanida AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Sanida AS har score 46 for 2025, rang 233 av 392 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 6 440,2 % mot median 7,6 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 9 mot sammenlignbare, driftsmargin −44,5 % mot median 82,0 %. Konsistens: persentil 39 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −38,9 % (median 82,6 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −44,5 % (median 82,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Sanida AS med 1 387,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 1 385,5 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −44,5 % | 82,0 % | +1 387,0 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | +1 385,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sanida AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sanida AS økte 1 387,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 431,5 % | −44,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Sanida AS økte 1 387,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 431,5 % | −44,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Sanida AS økte 1 387,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 431,5 % | −44,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sanida AS hadde en driftsmargin på −44,5 % og en egenkapitalandel på 94,3 % i 2025, og er nr. 233 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −1 431,5 % til −44,5 % og omsetningen økte med 6 440 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 102 MNOK og 395 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 395 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 102 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −38,9 % (median 82,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −44,5 % (median 82,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 9 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 53 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sanida AS?
Driftsmarginen var −44,5 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sanida AS?
Egenkapitalandelen var 94,3 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Sanida AS?
Likviditetsgrad 1 var 11,64 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Sanida AS i Finans og forsikring?
Sanida AS er nr. 233 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 125 av 207. Omsetningen endret seg 6 440,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889129662
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. november 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Christer Grønvold, Bregnedraget 7, 1362 HOSLE (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700CA8E7K6LXX5A18 fornyes 28. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Har eierandeler i: Datasteel Topco AS (2 %), Fell Group AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 46 | |
| Rang | – | – | 233 | |
| Driftsmargin | – | −1 431,5 % | −44,5 % | |
| Totalrentabilitet | 71,0 % | 102,4 % | −0,5 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 98,1 % | 94,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 36,90 | 11,64 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 6 440,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 176,8 MNOK | −0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 176,8 MNOK | −1,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 172,7 MNOK | 165,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 119,4 MNOK | 109,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 169,4 MNOK | 156,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 169,3 MNOK | 156,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 3,2 MNOK | 9,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 3,2 MNOK | 9,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6973758.
Videre
Lignende selskaper
- Summit Industries AS indeks 46, nr. 229 · sammenlign
- Kbk Invest AS indeks 46, nr. 230 · sammenlign
- Maase AS indeks 46, nr. 232 · sammenlign
- Arand AS indeks 45, nr. 234 · sammenlign
- Furlund Invest AS indeks 45, nr. 235 · sammenlign