Ingefo AS

Org.nr. 889234792 · Sola · Stiftet 2005

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 35,1 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 36,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 18,7 % 14,7 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 98,7 % 68,7 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,01 0,40 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 75,52 2,25 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 12,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Ingefo AS hadde en egenkapitalandel på 98,7 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −0,6 MNOK 12,3 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK – – ikke brukt i sektoren
P/B Egenkapital: 3,8 MNOK 1,2 5 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 476,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ingefo AS?

Driftsmarginen var – i 2024, mot en median på 35,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,7 %.

Hvor solid er Ingefo AS?

Egenkapitalandelen var 98,7 % i 2024 (median 68,7 %). Gjeldsgraden var 0,01 (median 0,40).

Hvordan er likviditeten i Ingefo AS?

Likviditetsgrad 1 var 75,52 i 2024 (median 2,25).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
889234792
Org.form
AS
Sektor
Finans og forsikring (64.323)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
23. desember 2005 20 år i drift
Aksjekapital
0,82 MNOK
Forretningsadresse
Eivindvegen 3, 4055 SOLA
Kommune
Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 4. oktober 2017
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300JFEM1D5SD4XE91 ikke fornyet (utløpt)
Selskapets forretningskommune, Sola. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.

Har eierandeler i: Pre China Private Equity II AS (0 %), Global Private Equity II AS (0 %), Mimes AS (6 %), Aivero AS (1 %), Xshielder AS (9 %), Breimyra 18 AS (2 %), Wiable AS (5 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–––
Totalrentabilitet3,8 %18,7 %36,6 %
Egenkapitalandel100,0 %98,7 %98,2 %
Likviditetsgrad 111 846,9075,5251,86
Omsetningsvekst–––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–––
Driftsresultat0,0 MNOK0,0 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt−1,7 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−1,7 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader1,8 MNOK0,2 MNOK1,1 MNOK
Sum eiendeler4,3 MNOK3,8 MNOK4,3 MNOK
Omløpsmidler4,1 MNOK3,8 MNOK3,9 MNOK
Egenkapital4,3 MNOK3,8 MNOK4,2 MNOK
Opptjent egenkapital−6,2 MNOK−5,8 MNOK−5,3 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5914507.