Norstruct AS
Score · regnskapsår 2024
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 103 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 168 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Norstruct AS ligger 30 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 46,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 69,2 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 46,4 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 48,1 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 67,8 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 69,2 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,25 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 42,3 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør Norstruct AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Norstruct AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Norstruct AS hadde en driftsmargin på 46,4 % og en egenkapitalandel på 69,2 % i 2024, og er nr. 168 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 25,3 % til 46,4 % og omsetningen økte med 42 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 5 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 46,4 % (median 5,8 %); Egenkapitalandel 69,2 % (median 41,5 %); Likviditetsgrad 1 3,25 (median 1,61).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norstruct AS?
Driftsmarginen var 46,4 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 67,8 %.
Hvor solid er Norstruct AS?
Egenkapitalandelen var 69,2 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 0,44 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Norstruct AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,25 i 2024 (median 1,61).
Hvordan står Norstruct AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Norstruct AS er nr. 168 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 103 av 2 165. Omsetningen endret seg 42,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889348992
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. januar 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Elen Weeas vei 76G, 1350 LOMMEDALEN (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. september 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 80 | 73 | |
| Rang | 215 | 168 | 393 | |
| Driftsmargin | 25,3 % | 46,4 % | 32,7 % | |
| Totalrentabilitet | 18,6 % | 67,8 % | 28,2 % | |
| Egenkapitalandel | 85,0 % | 69,2 % | 88,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,67 | 3,25 | 8,87 | |
| Omsetningsvekst | – | 42,3 % | −36,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,6 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5487081.
Videre
Lignende selskaper
- Geodataanalytics AS indeks 80, nr. 164 · sammenlign
- 730 Agency AS indeks 80, nr. 165 · sammenlign
- Ipsas AS indeks 80, nr. 166 · sammenlign
- Tinden Prosjektledelse AS indeks 80, nr. 167 · sammenlign
- Dyrlege Abrahamsens Smådyrklinikk AS indeks 80, nr. 169 · sammenlign