Norsk Skigard AS
Score · regnskapsår 2025
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 54 av 216 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 86 av 326 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norsk Skigard AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 216 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,4 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 82,3 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,4 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 8,5 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 82,3 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,73 | 1,75 |
| Omsetningsvekst | −28,6 % | 6,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,91 MNOK | 0,49 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Norsk Skigard AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (216 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Norsk Skigard AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Norsk Skigard AS har score 63 for 2025, rang 86 av 326 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 87 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 82,3 % mot median 46,1 %. Konsistens: persentil 86 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −28,6 % mot median 6,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norsk Skigard AS hadde en driftsmargin på 4,4 % og en egenkapitalandel på 82,3 % i 2025, og er nr. 86 av 326 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 29 % og driftsmarginen steg fra 2,2 % til 4,4 %.
Norsk Skigard AS klarte seg omtrent som sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 4,4 % i 2025 (sektorens median 6,4 %), og egenkapitalandelen 82,3 %. I de andre årene var driftsmarginen 2,8 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 6,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 9 | vekt 15 % |
| Konsistens | 86 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norsk Skigard AS?
Driftsmarginen var 4,4 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,5 %.
Hvor solid er Norsk Skigard AS?
Egenkapitalandelen var 82,3 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,21 (median 0,75).
Hvordan er likviditeten i Norsk Skigard AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,73 i 2025 (median 1,75).
Hvordan står Norsk Skigard AS i Jordbruk og skogbruk?
Norsk Skigard AS er nr. 86 av 326 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 54 av 216. Omsetningen endret seg −28,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889587202
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (02.400)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 2. mars 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Leinbakkvegen 310, 2642 KVAM (NORD-FRON)
- Kommune
- Nord-Fron rang 7–17 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. september 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.skigard.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Knut Gunnar Bjørnstad
- Styrets leder
- Knut Gunnar Bjørnstad
- Varamedlem
- Gunvor Olave Bjørnstad
- Regnskapsfører
- Snøhetta Regnskap Fron AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 71 | 63 | |
| Rang | 65 | 47 | 86 | |
| Driftsmargin | 3,4 % | 2,2 % | 4,4 % | |
| Totalrentabilitet | 6,6 % | 6,4 % | 8,5 % | |
| Egenkapitalandel | 71,8 % | 81,9 % | 82,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,22 | 4,59 | 4,73 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,0 % | −28,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,3 MNOK | 6,4 MNOK | 4,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6786780.
Videre
Lignende selskaper
- Jæren Maskinservice AS indeks 64, nr. 83 · sammenlign
- Mjølnerød Høy og Halm AS indeks 64, nr. 84 · sammenlign
- Hadselsand Landbruksdrift AS indeks 63, nr. 85 · sammenlign
- AS FJELDSKOGEN indeks 63, nr. 88 · sammenlign
- Anne Knutsdotter AS indeks 63, nr. 89 · sammenlign