Sulu Eiendom AS
Score · regnskapsår 2024
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 152 av 5 545 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 422 av 7 081 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sulu Eiendom AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 545 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 41,9 % (median 47,1 %) og egenkapitalandel 74,0 % (median 26,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 41,9 % | 47,1 % |
| Resultatmargin | 38,1 % | 19,9 % |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 74,0 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,75 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Sulu Eiendom AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 545 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Sulu Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Sulu Eiendom AS hadde en driftsmargin på 41,9 % og en egenkapitalandel på 74,0 % i 2024, og er nr. 1 422 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 54,5 % til 41,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 37 | vekt 15 % |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sulu Eiendom AS?
Driftsmarginen var 41,9 % i 2024, mot en median på 47,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,5 %.
Hvor solid er Sulu Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 74,0 % i 2024 (median 26,0 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Sulu Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,75 i 2024 (median 1,37).
Hvordan står Sulu Eiendom AS i Eiendom?
Sulu Eiendom AS er nr. 1 422 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 152 av 5 545. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889679182
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. mars 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sulufjellvegen 252, 2353 STAVSJØ (RINGSAKER)
- Kommune
- Ringsaker rang 7–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 6. november 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 2549006EWA3QVZMBP287 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 63 | 69 | |
| Rang | 793 | 1 422 | 756 | |
| Driftsmargin | 54,5 % | 41,9 % | 59,8 % | |
| Totalrentabilitet | 13,8 % | 10,5 % | 15,7 % | |
| Egenkapitalandel | 70,8 % | 74,0 % | 88,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,75 | 1,12 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,2 % | 2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,8 MNOK | 5,9 MNOK | 5,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 4,1 MNOK | 4,4 MNOK | 5,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,0 MNOK | 4,3 MNOK | 4,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5764609.
Videre
Lignende selskaper
- Svelvik Næringsutvikling AS indeks 63, nr. 1 417 · sammenlign
- Steirobygget AS indeks 63, nr. 1 419 · sammenlign
- Litleåsen 75 AS indeks 63, nr. 1 421 · sammenlign
- Fjell Utleie AS indeks 63, nr. 1 423 · sammenlign
- Bjerke Butikkeiendom Oslo AS indeks 63, nr. 1 424 · sammenlign