Vassenden Samdrift AS

Org.nr. 889992042 · Ørsta · Stiftet 2006

Score · regnskapsår 2025

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 124 av 216 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 200 av 350 · Jordbruk og skogbruk

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Vassenden Samdrift AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 216 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,0 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 30,7 % (median 46,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 13,0 % 5,1 % 67 %
Resultatmargin 7,0 % 5,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 7,8 % 8,2 % 49 %
Egenkapitalandel 30,7 % 46,1 % 38 %
Gjeldsgrad 2,25 0,75 27 %
Likviditetsgrad 1 1,05 1,75 31 %
Omsetningsvekst 14,3 % 6,7 % 61 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Vassenden Samdrift AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (216 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025Skyggelagt år er sektorens svakeste år, som stresstesten bruker.
  • Vassenden Samdrift AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Vassenden Samdrift AS har score 46 for 2025, rang 200 av 350 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,3 % mot median 6,7 %.

Svakest: Likviditet: persentil 31 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,05 mot median 1,75. Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 30,7 % mot median 46,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Vassenden Samdrift AS hadde en driftsmargin på 13,0 % og en egenkapitalandel på 30,7 % i 2025, og er nr. 200 av 350 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 14 %.

Vassenden Samdrift AS klarte seg bedre enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,1 MNOK
minus netto gjeld 7,2 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 4,4 MNOK 1,0 4 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2025

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var 13,0 % i 2025 (sektorens median 6,2 %), og egenkapitalandelen 30,7 %. I de andre årene var driftsmarginen 2,7 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 6,2 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet58 vekt 30 %
Soliditet32 vekt 25 %
Likviditet31 vekt 15 %
Vekst61 vekt 15 %
Konsistens47 vekt 15 %

Varighet: 38 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vassenden Samdrift AS?

Driftsmarginen var 13,0 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,8 %.

Hvor solid er Vassenden Samdrift AS?

Egenkapitalandelen var 30,7 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 2,25 (median 0,75).

Hvordan er likviditeten i Vassenden Samdrift AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2025 (median 1,75).

Hvordan står Vassenden Samdrift AS i Jordbruk og skogbruk?

Vassenden Samdrift AS er nr. 200 av 350 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 124 av 216. Omsetningen endret seg 14,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
889992042
Org.form
AS
Sektor
Jordbruk og skogbruk (01.420)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
10. juni 2006 20 år i drift
Aksjekapital
1,00 MNOK
Forretningsadresse
Åmdal, 6156 ØRSTA
Kommune
Ørsta rang 14–35 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks244546
Rang280206200
Driftsmargin−6,8 %12,3 %13,0 %
Totalrentabilitet−3,1 %7,4 %7,8 %
Egenkapitalandel28,7 %31,4 %30,7 %
Likviditetsgrad 10,820,921,05
Omsetningsvekst–21,1 %14,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,1 MNOK7,3 MNOK8,4 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt−0,9 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Årsresultat−0,7 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler12,7 MNOK12,5 MNOK14,2 MNOK
Omløpsmidler2,1 MNOK2,2 MNOK2,7 MNOK
Egenkapital3,6 MNOK3,9 MNOK4,4 MNOK
Opptjent egenkapital2,6 MNOK2,9 MNOK3,4 MNOK
Sum gjeld9,0 MNOK8,6 MNOK9,9 MNOK
Kortsiktig gjeld2,5 MNOK2,4 MNOK2,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7158157.