Nextcom Norge AS
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 683 av 1 246 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 775 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 39 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nextcom Norge AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 244 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,4 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 44,0 % (median 38,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandel | 44,0 % | 38,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 1,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | −3,3 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,90 MNOK | 0,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Nextcom Norge AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 246 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nextcom Norge AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Nextcom Norge AS har score 47 for 2025, rang 1 775 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 64 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 33 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,3 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 39 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,4 % mot median 4,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nextcom Norge AS hadde en driftsmargin på 1,4 % og en egenkapitalandel på 44,0 % i 2025, og er nr. 1 775 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 39 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | 33 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nextcom Norge AS?
Driftsmarginen var 1,4 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,7 %.
Hvor solid er Nextcom Norge AS?
Egenkapitalandelen var 44,0 % i 2025 (median 38,2 %). Gjeldsgraden var 1,27 (median 1,04).
Hvordan er likviditeten i Nextcom Norge AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,78 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Nextcom Norge AS i Informasjon og kommunikasjon?
Nextcom Norge AS er nr. 1 775 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 683 av 1 246. Omsetningen endret seg −3,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 890619312
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 9 registrert 10. mars 2025
- Stiftet
- 17. november 2006 19 år i drift
- Aksjekapital
- 1,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 1, 3210 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- nextcomevolution.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 94,0 %
- Fordeling
- selskaper 94 % · privatpersoner 6 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nextcom Evolution AS (94 %)
Øverste eier: Nextcom Evolution AS
- Nextcom Evolution AS · 94,0 %
- 1 privatpersoner · 6,0 %
Endring 2007–2025: 11 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere).
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 48 | 47 | |
| Rang | 1 576 | 1 711 | 1 775 | |
| Driftsmargin | 1,1 % | 2,7 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 5,1 % | 2,7 % | |
| Egenkapitalandel | 47,6 % | 41,2 % | 44,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,70 | 1,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,8 % | −3,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,9 MNOK | 8,4 MNOK | 8,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 4,6 MNOK | 4,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,6 MNOK | 4,6 MNOK | 4,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 2,7 MNOK | 2,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 2,7 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6756722.
Videre
Lignende selskaper
- Lukt AS indeks 48, nr. 1 771 · sammenlign
- Langs Rådgivning AS indeks 48, nr. 1 773 · sammenlign
- Sin4u AS indeks 47, nr. 1 777 · sammenlign
- Enerlytics AS indeks 47, nr. 1 778 · sammenlign
- Aerial Geo Survey AS indeks 47, nr. 1 783 · sammenlign