Wolftech Broadcast Solutions AS
Score · regnskapsår 2023
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 900 av 1 002 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 801 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Wolftech Broadcast Solutions AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 002 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −21,7 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 16,2 % (median 35,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −21,7 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −20,6 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −21,9 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 16,2 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 5,19 | 1,67 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,35 |
| Omsetningsvekst | – | 15,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Wolftech Broadcast Solutions AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 002 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Wolftech Broadcast Solutions AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Wolftech Broadcast Solutions AS hadde en driftsmargin på −21,7 % og en egenkapitalandel på 16,2 % i 2023, og er nr. 2 801 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −20,6 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −21,7 % (median 4,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 70 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Wolftech Broadcast Solutions AS?
Driftsmarginen var −21,7 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −21,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Wolftech Broadcast Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 16,2 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 5,19 (median 1,67).
Hvordan er likviditeten i Wolftech Broadcast Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2023 (median 1,35).
Hvordan står Wolftech Broadcast Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?
Wolftech Broadcast Solutions AS er nr. 2 801 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 900 av 1 002.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 896773682
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 20 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 16. mars 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 1,67 MNOK
- Forretningsadresse
- Agnes Mowinckels gate 6, 5008 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 213800SXJSTHES36KW41 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- EGMONT FONDEN (Danmark)
Utenlandsk eid ifølge GLEIF.
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Avid Tecnhology INC
- Avid Tecnhology INC (USA) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 11 | 15 | |
| Rang | 2 801 | 3 192 | 3 200 | |
| Driftsmargin | −21,7 % | −27,8 % | −22,6 % | |
| Totalrentabilitet | −21,9 % | −34,0 % | −24,4 % | |
| Egenkapitalandel | 16,2 % | −13,6 % | −35,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 0,70 | 0,57 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,6 % | 5,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 33,7 MNOK | 33,5 MNOK | 35,4 MNOK |
| Driftsresultat | −7,3 MNOK | −9,3 MNOK | −8,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −6,9 MNOK | −9,7 MNOK | −9,4 MNOK |
| Skattekostnad | −1,8 MNOK | −2,4 MNOK | −2,0 MNOK |
| Årsresultat | −5,2 MNOK | −7,3 MNOK | −7,4 MNOK |
| Finanskostnader | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,5 MNOK | 24,4 MNOK | 30,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,8 MNOK | 19,4 MNOK | 23,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | −3,3 MNOK | −10,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −6,0 MNOK | −14,7 MNOK |
| Sum gjeld | 20,5 MNOK | 27,7 MNOK | 41,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 20,5 MNOK | 27,7 MNOK | 41,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4744495.
Videre
Lignende selskaper
- Iot Solutions AS indeks 20, nr. 2 796 · sammenlign
- Eccera IT Solutions AS indeks 20, nr. 2 799 · sammenlign
- OPPLYSNINGSKONTORET FOR MELK OG MEIERIPRODUKTER (MELK) AS indeks 20, nr. 2 802 · sammenlign
- Laft Software AS indeks 20, nr. 2 804 · sammenlign
- Netpower IT Solutions AS indeks 20, nr. 2 805 · sammenlign