Ope AS

Org.nr. 897065452 · Stavanger · Stiftet 2011

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −66,0 % 5,7 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −66,9 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −8,3 % 11,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 59,5 % 39,6 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,68 1,21 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,43 1,57 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 0,3 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Ope AS hadde en egenkapitalandel på 59,5 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −0,2 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 3,2 4 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,43 (median 1,57).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −66,9 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −66,0 % (median 5,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ope AS?

Driftsmarginen var −66,0 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −8,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ope AS?

Egenkapitalandelen var 59,5 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 0,68 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Ope AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,43 i 2023 (median 1,57). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ope AS.

Ope AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Ope AS du er her operativt · Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Ogoori AS eid 72 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
897065452
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
16. juni 2011 15 år i drift
Aksjekapital
0,21 MNOK
Forretningsadresse
Nymansveien 40A, 4014 STAVANGER
Kommune
Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 27. desember 2016
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.opehome.com
Selskapets forretningskommune, Stavanger. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
11
Største eier
39,1 % · tre største 68,0 %
Fordeling
selskaper 81 % · privatpersoner 19 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
48 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 43 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Ogoori AS (72 %)

Har eierandeler i: Ope AS (5 %), Ogoori AS (72 %), Terran AS (33 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−66,0 %−19 640,6 %−215,8 %
Totalrentabilitet−8,3 %−18,9 %−23,9 %
Egenkapitalandel59,5 %46,1 %36,8 %
Likviditetsgrad 10,430,380,51
Omsetningsvekst–−99,3 %8 633,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,2 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat−0,2 MNOK−0,3 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,9 MNOK1,8 MNOK1,3 MNOK
Omløpsmidler0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital1,1 MNOK0,8 MNOK0,5 MNOK
Opptjent egenkapital−0,2 MNOK−0,5 MNOK−0,8 MNOK
Sum gjeld0,8 MNOK0,9 MNOK0,8 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK0,8 MNOK0,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5378487.