Ope AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −19 640,6 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | −19 690,0 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −18,9 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 46,1 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,17 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | −99,3 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Ope AS hadde en egenkapitalandel på 46,1 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −66,0 % til −19 640,6 % og omsetningen falt med 99 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,38 (median 1,61).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −19 690,0 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −19 640,6 % (median 5,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ope AS?
Driftsmarginen var −19 640,6 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −18,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ope AS?
Egenkapitalandelen var 46,1 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 1,17 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Ope AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,38 i 2024 (median 1,61). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Ope AS.
Ope AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Underskudd
- 1 selskap: Ope AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Ope AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 897065452
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. juni 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,21 MNOK
- Forretningsadresse
- Nymansveien 40A, 4014 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. desember 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.opehome.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 11
- Største eier
- 39,1 % · tre største 68,0 %
- Fordeling
- selskaper 81 % · privatpersoner 19 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 48 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 43 år)
- Deduct AS · 39,1 %
- Asesor AS · 12,6 %
- Snarstad AS · 12,6 %
- Låven Invest AS · 8,5 %
- Ope AS · 5,3 %
- Management 4 U AS · 1,4 %
- Ecv AS · 0,8 %
- Validé Jæren AS · 0,7 %
- 3 privatpersoner · 18,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Ogoori AS (72 %)
Har eierandeler i: Ope AS (5 %), Ogoori AS (72 %), Terran AS (33 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −66,0 % | −19 640,6 % | −215,8 % | |
| Totalrentabilitet | −8,3 % | −18,9 % | −23,9 % | |
| Egenkapitalandel | 59,5 % | 46,1 % | 36,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,43 | 0,38 | 0,51 | |
| Omsetningsvekst | – | −99,3 % | 8 633,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 1,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,5 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5992903.