M Marcussen Eftf AS

Org.nr. 898843882 · Sandefjord · Stiftet 2012 · 37 ansatte

Score · regnskapsår 2023

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 906 av 1 613 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 393 av 4 276 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

M Marcussen Eftf AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 51 blant 1 613 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,8 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 29,0 % (median 40,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter43 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 7,8 % 4,6 % 65 %
Resultatmargin 7,9 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 28,6 % 9,5 % 89 %
Egenkapitalandel 29,0 % 40,6 % 33 %
Gjeldsgrad 2,45 1,36 30 %
Likviditetsgrad 1 1,28 1,71 26 %
Omsetningsvekst – 5,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,16 MNOK1,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør M Marcussen Eftf AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 613 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • M Marcussen Eftf AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

M Marcussen Eftf AS hadde en driftsmargin på 7,8 % og en egenkapitalandel på 29,0 % i 2023, og er nr. 2 393 av 4 276 rangerte selskaper i Industri.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 34 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 2,7 MNOK 22,2 59 MNOK 29 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,3 MNOK
minus netto gjeld −6,4 MNOK
18,6 69 MNOK 34 MNOK
P/B Egenkapital: 3,5 MNOK 3,0 10 MNOK 5 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet77 vekt 30 %
Soliditet31 vekt 25 %
Likviditet26 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens30 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er M Marcussen Eftf AS?

Driftsmarginen var 7,8 % i 2023, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,6 %.

Hvor solid er M Marcussen Eftf AS?

Egenkapitalandelen var 29,0 % i 2023 (median 40,6 %). Gjeldsgraden var 2,45 (median 1,36).

Hvordan er likviditeten i M Marcussen Eftf AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,28 i 2023 (median 1,71).

Hvordan står M Marcussen Eftf AS i Industri?

M Marcussen Eftf AS er nr. 2 393 av 4 276 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 906 av 1 613.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i 3M Holding AS.

3M Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • 3M Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • M Marcussen Eftf AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 60 · nr. 1349 av 4464 i Industri
    • 3M Butikkdrift AS eid 100 % · operativt · indeks 64 · nr. 5172 av 22945 i Handel
    • 3M Eiendom AS eid 100 % · operativt · Eiendom

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
898843882
Org.form
AS
Sektor
Industri (10.710)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
37 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
31. august 2012 14 år i drift
Aksjekapital
1,76 MNOK
Forretningsadresse
Gaupeveien 46, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
Kommune
Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Sandefjord. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: 3M Holding AS (100 %)
Øverste eier: 3M Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks464760
Rang2 3932 5391 349
Driftsmargin7,8 %5,5 %8,0 %
Totalrentabilitet28,6 %22,0 %30,7 %
Egenkapitalandel29,0 %31,9 %42,6 %
Likviditetsgrad 11,281,341,61
Omsetningsvekst–−0,4 %3,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter43,0 MNOK42,8 MNOK44,4 MNOK
Driftsresultat3,3 MNOK2,3 MNOK3,6 MNOK
Resultat før skatt3,4 MNOK2,4 MNOK3,6 MNOK
Skattekostnad0,7 MNOK0,5 MNOK0,8 MNOK
Årsresultat2,7 MNOK1,9 MNOK2,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler11,9 MNOK11,2 MNOK11,9 MNOK
Omløpsmidler10,8 MNOK10,2 MNOK11,0 MNOK
Egenkapital3,5 MNOK3,6 MNOK5,1 MNOK
Opptjent egenkapital1,7 MNOK1,8 MNOK3,3 MNOK
Sum gjeld8,5 MNOK7,6 MNOK6,8 MNOK
Kortsiktig gjeld8,5 MNOK7,6 MNOK6,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5146823.