Stadgroup AS
Score · regnskapsår 2025
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 374 av 5 823 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 805 av 7 844 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 70 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Stadgroup AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 822 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 59,3 % (median 46,9 %) og egenkapitalandel 51,8 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 59,3 % | 46,9 % |
| Resultatmargin | 62,8 % | 22,6 % |
| Totalrentabilitet | 10,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 51,8 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,93 | 2,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 4,2 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Stadgroup AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 823 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Stadgroup AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Stadgroup AS har score 61 for 2025, rang 1 805 av 7 844 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 70 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 51,8 % mot median 26,7 %. Lønnsomhet: persentil 64 mot sammenlignbare, driftsmargin 59,3 % mot median 46,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 8,0 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +9,2, bransjen +1,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Stadgroup AS med 9,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 8,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Stadgroup AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 50,1 % | 45,7 % | +16,8 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +16,7 prosentpoeng |
| 2025 | 59,3 % | 46,9 % | +9,2 prosentpoeng | +1,2 prosentpoeng | +8,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Stadgroup AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Stadgroup AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 33,3 % | 50,1 % | 59,3 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Stadgroup AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 33,3 % | 50,1 % | 59,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Stadgroup AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 33,3 % | 50,1 % | 59,3 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Stadgroup AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 33,3 % | 50,1 % | 59,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Stadgroup AS økte 9,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 33,3 % | 50,1 % | 59,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Stadgroup AS hadde en driftsmargin på 59,3 % og en egenkapitalandel på 51,8 % i 2025, og er nr. 1 805 av 7 844 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 50,1 % til 59,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 27 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | 27 MNOK |
| P/B | 0,9 | 17 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 70 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Stadgroup AS?
Driftsmarginen var 59,3 % i 2025, mot en median på 46,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,8 %.
Hvor solid er Stadgroup AS?
Egenkapitalandelen var 51,8 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 0,93 (median 2,21).
Hvordan er likviditeten i Stadgroup AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Stadgroup AS i Eiendom?
Stadgroup AS er nr. 1 805 av 7 844 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 374 av 5 823. Omsetningen endret seg 4,2 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
44 av 100
Rang 109 av 171 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 187 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 12 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 9 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 140 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 41 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | – |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | – |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | – |
| Omsetningsvekst | 3,7 % | – |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 49 (115 av 236).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Stadgroup AS.
Konsernregnskap. Stadgroup AS for 2024: indeks 44 av 100, nr. 109 av 171 konsern.
-
Stadgroup AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 910672789
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. desember 1976 49 år i drift
- Aksjekapital
- 10,21 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedrevegen 148, 6710 RAUDEBERG (KINN)
- Kommune
- Kinn rang 24–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.stadyard.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Verlo Holding AS · 50,0 %
- Babord Industries AS · 50,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 22 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Babord Industries AS, Verlo Holding AS
Utgått (selskaper): Sentido AS, Vitamin Holding AS
Eier flertallet i: Stadservice AS (100 %), Stadyard AS (100 %), Stadpower AS (100 %)
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 3 av dem med flertall. Snittindeksen er 52. 0 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Stadyard AS (100 %), Sentronik AS (50 %), Stadservice AS (100 %), Stadpower AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 58 | 61 | |
| Rang | 3 573 | 2 230 | 1 805 | |
| Driftsmargin | 33,3 % | 50,1 % | 59,3 % | |
| Totalrentabilitet | 7,4 % | 6,6 % | 10,8 % | |
| Egenkapitalandel | 47,6 % | 48,4 % | 51,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,06 | 0,83 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,5 % | 4,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,1 MNOK | 8,2 MNOK | 8,6 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 4,1 MNOK | 5,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK | 5,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,8 MNOK | 4,2 MNOK |
| Finanskostnader | 4,0 MNOK | 2,9 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 73,2 MNOK | 75,8 MNOK | 75,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 3,5 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | 34,9 MNOK | 36,7 MNOK | 38,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 19,8 MNOK | 21,7 MNOK | 23,9 MNOK |
| Sum gjeld | 38,3 MNOK | 39,1 MNOK | 36,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,3 MNOK | 4,2 MNOK | 4,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6909214.
Videre
Lignende selskaper
- Melhus Invest AS indeks 61, nr. 1 802 · sammenlign
- Nordic Residential Properties Paradisbuen AS indeks 61, nr. 1 804 · sammenlign
- Thorvald Meyersgate 49 AS indeks 61, nr. 1 806 · sammenlign
- Temoss Eiendom AS indeks 61, nr. 1 807 · sammenlign
- Halo Property AS indeks 61, nr. 1 808 · sammenlign