Stadgroup AS

Org.nr. 910672789 · Kinn · Stiftet 1976

Score · regnskapsår 2024

58av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 707 av 5 729 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 232 av 7 668 · Eiendom

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Stadgroup AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 5 729 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 50,1 % (median 45,5 %) og egenkapitalandel 48,4 % (median 25,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK2 MNOK
Driftsmargin 50,1 % 45,5 % 55 %
Resultatmargin 25,8 % 18,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,6 % 7,4 % 45 %
Egenkapitalandel 48,4 % 25,9 % 70 %
Gjeldsgrad 1,07 2,30 67 %
Likviditetsgrad 1 0,83 1,37 35 %
Omsetningsvekst 16,5 % 4,8 % 74 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 58 gjør Stadgroup AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 729 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Stadgroup AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Stadgroup AS hadde en driftsmargin på 50,1 % og en egenkapitalandel på 48,4 % i 2024, og er nr. 2 232 av 7 668 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 33,3 % til 50,1 % og omsetningen økte med 16 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 8 MNOK og 19 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 1,5 MNOK 10,6 16 MNOK 8 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 3,2 MNOK
minus netto gjeld 34,8 MNOK
22,6 38 MNOK 19 MNOK
P/B Egenkapital: 36,7 MNOK 0,9 33 MNOK 16 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,83 (median 1,37).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet50 vekt 30 %
Soliditet69 vekt 25 %
Likviditet35 vekt 15 %
Vekst74 vekt 15 %
Konsistens65 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Stadgroup AS?

Driftsmarginen var 50,1 % i 2024, mot en median på 45,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,6 %.

Hvor solid er Stadgroup AS?

Egenkapitalandelen var 48,4 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 1,07 (median 2,30).

Hvordan er likviditeten i Stadgroup AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,83 i 2024 (median 1,37). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Stadgroup AS i Eiendom?

Stadgroup AS er nr. 2 232 av 7 668 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 707 av 5 729. Omsetningen endret seg 16,5 % fra året før.

Konsernregnskap · 2024

44 av 100

Rang 109 av 171 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Eiendom. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
187 MNOK
Driftsresultat, konsern
12 MNOK
Resultat før skatt, konsern
9 MNOK
Sum eiendeler, konsern
140 MNOK
Egenkapital, konsern
41 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2024)
Driftsmargin6,6 % 50,1 %
Totalrentabilitet9,3 % 6,6 %
Egenkapitalandel29,1 % 48,4 %
Likviditetsgrad 11,53 0,83
Omsetningsvekst3,7 % 16,5 %

Konsernindeks tidligere år: 2023: 49 (115 av 236).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Stadgroup AS.

Konsernregnskap. Stadgroup AS for 2024: indeks 44 av 100, nr. 109 av 171 konsern.

  • Stadgroup AS du er her operativt · indeks 61 · nr. 1812 av 7895 i Eiendom
    • Stadyard AS eid 100 % · operativt · indeks 63 · nr. 1132 av 4312 i Industri
    • Stadservice AS eid 100 % · operativt · indeks 34 · nr. 3406 av 4312 i Industri
    • Stadpower AS eid 100 % · operativt · Bygg og anlegg

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
910672789
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
21. desember 1976 49 år i drift
Aksjekapital
10,21 MNOK
Forretningsadresse
Nedrevegen 148, 6710 RAUDEBERG (KINN)
Kommune
Kinn rang 24–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.stadyard.no
Selskapets forretningskommune, Kinn. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %

Endring 2007–2025: 100 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 22 utgåtte eiere).
Nye eiere (selskaper): Babord Industries AS, Verlo Holding AS
Utgått (selskaper): Sentido AS, Vitamin Holding AS

Eier flertallet i: Stadservice AS (100 %), Stadyard AS (100 %), Stadpower AS (100 %)

Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 3 av dem med flertall. Snittindeksen er 51. 0 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Stadyard AS (100 %), Sentronik AS (50 %), Stadservice AS (100 %), Stadpower AS (100 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks505861
Rang3 5832 2321 812
Driftsmargin33,3 %50,1 %59,3 %
Totalrentabilitet7,4 %6,6 %10,8 %
Egenkapitalandel47,6 %48,4 %51,8 %
Likviditetsgrad 10,060,831,13
Omsetningsvekst–16,5 %4,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,1 MNOK8,2 MNOK8,6 MNOK
Driftsresultat2,3 MNOK4,1 MNOK5,1 MNOK
Resultat før skatt1,5 MNOK2,1 MNOK5,4 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK0,3 MNOK1,1 MNOK
Årsresultat1,2 MNOK1,8 MNOK4,2 MNOK
Finanskostnader4,0 MNOK2,9 MNOK2,7 MNOK
Sum eiendeler73,2 MNOK75,8 MNOK75,2 MNOK
Omløpsmidler1,3 MNOK3,5 MNOK4,7 MNOK
Egenkapital34,9 MNOK36,7 MNOK38,9 MNOK
Opptjent egenkapital19,8 MNOK21,7 MNOK23,9 MNOK
Sum gjeld38,3 MNOK39,1 MNOK36,3 MNOK
Kortsiktig gjeld21,3 MNOK4,2 MNOK4,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6296721.