Eide Auto AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 825 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 423 av 7 661 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eide Auto AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 33,2 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 74,2 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 33,2 % | 47,5 % |
| Resultatmargin | 31,0 % | 23,1 % |
| Totalrentabilitet | 10,9 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 74,2 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,23 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 6,4 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Eide Auto AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eide Auto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Eide Auto AS har score 57 for 2025, rang 2 423 av 7 661 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 82 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 74,2 % mot median 26,9 %. Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,23 mot median 1,40.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,40).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eide Auto AS hadde en driftsmargin på 33,2 % og en egenkapitalandel på 74,2 % i 2025, og er nr. 2 423 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 15 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 15 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 4,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,23 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 51 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 61 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eide Auto AS?
Driftsmarginen var 33,2 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,9 %.
Hvor solid er Eide Auto AS?
Egenkapitalandelen var 74,2 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Eide Auto AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,23 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Eide Auto AS i Eiendom?
Eide Auto AS er nr. 2 423 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 825 av 5 751. Omsetningen endret seg 6,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911296845
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. desember 1952 73 år i drift
- Aksjekapital
- 0,69 MNOK
- Forretningsadresse
- Torvvegen 3, 6490 EIDE (HUSTADVIKA)
- Kommune
- Hustadvika rang 13–22 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 24. oktober 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 51 | 57 | |
| Rang | 1 355 | 3 494 | 2 423 | |
| Driftsmargin | 37,9 % | 32,3 % | 33,2 % | |
| Totalrentabilitet | 10,9 % | 9,5 % | 10,9 % | |
| Egenkapitalandel | 82,0 % | 77,6 % | 74,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,54 | 0,26 | 0,23 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,4 % | 6,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,1 MNOK | 6,1 MNOK | 6,4 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,3 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 21,1 MNOK | 20,8 MNOK | 19,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 17,3 MNOK | 16,2 MNOK | 14,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 16,6 MNOK | 15,5 MNOK | 14,1 MNOK |
| Sum gjeld | 3,8 MNOK | 4,7 MNOK | 5,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6348427.
Videre
Lignende selskaper
- Bleivassvegen 28B AS indeks 57, nr. 2 419 · sammenlign
- Straen Eiendom AS indeks 57, nr. 2 420 · sammenlign
- SÆ Tannlegesenter AS indeks 57, nr. 2 421 · sammenlign
- Sandvedparken Bolig og Næringssenter AS indeks 57, nr. 2 422 · sammenlign
- Skaffarvegen 105 AS indeks 57, nr. 2 424 · sammenlign