CR Catering AS

Org.nr. 911657236 · Oslo · Stiftet 2013 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

39av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 210 av 3 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 944 av 5 998 · Overnatting og servering

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

CR Catering AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 3 534 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −10,1 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 29,6 % (median 13,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −10,1 % 1,5 % 12 %
Resultatmargin −10,5 % 1,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −31,0 % 5,5 % 15 %
Egenkapitalandel 29,6 % 13,1 % 64 %
Gjeldsgrad 2,38 2,02 46 %
Likviditetsgrad 1 2,14 1,01 84 %
Omsetningsvekst −2,4 % 5,7 % 26 %
Omsetning per ansatt1,22 MNOK0,44 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 39 gjør CR Catering AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 541 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • CR Catering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

CR Catering AS har score 39 for 2025, rang 3 944 av 5 998 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,14 mot median 1,01.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 14 mot sammenlignbare, driftsmargin −10,1 % mot median 1,5 %. Vekst: persentil 26 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −2,4 % mot median 5,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til CR Catering AS med 0,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk CR Catering AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 49 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til CR Catering AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−9,5 %2,3 % −5,2 prosentpoeng −2,2 prosentpoeng −3,0 prosentpoeng
2025−10,1 %1,5 % −0,6 prosentpoeng −0,8 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til CR Catering AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til CR Catering AS falt 0,6 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til CR Catering AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−4,3 %−9,5 %−10,1 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til CR Catering AS falt 0,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til CR Catering AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−4,3 %−9,5 %−10,1 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til CR Catering AS falt 0,6 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til CR Catering AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−4,3 %−9,5 %−10,1 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til CR Catering AS falt 0,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til CR Catering AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−4,3 %−9,5 %−10,1 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til CR Catering AS falt 0,6 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til CR Catering AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−4,3 %−9,5 %−10,1 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til CR Catering AS falt 0,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til CR Catering AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––−4,3 %−9,5 %−10,1 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

CR Catering AS hadde en driftsmargin på −10,1 % og en egenkapitalandel på 29,6 % i 2025, og er nr. 3 944 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 57,9 % til 29,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,8 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,8 MNOK 15,5 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,9 MNOK 3,5 3 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −10,5 % (median 1,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −10,1 % (median 1,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet14 vekt 30 %
Soliditet55 vekt 25 %
Likviditet84 vekt 15 %
Vekst26 vekt 15 %
Konsistens30 vekt 15 %

Varighet: 42 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er CR Catering AS?

Driftsmarginen var −10,1 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −31,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er CR Catering AS?

Egenkapitalandelen var 29,6 % i 2025 (median 13,1 %). Gjeldsgraden var 2,38 (median 2,02).

Hvordan er likviditeten i CR Catering AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,14 i 2025 (median 1,01).

Hvordan står CR Catering AS i Overnatting og servering?

CR Catering AS er nr. 3 944 av 5 998 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 210 av 3 541. Omsetningen endret seg −2,4 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Concept Restaurants AS.

Concept Restaurants AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Overnatting og servering (3 selskaper), Revisjon, regnskap og rådgivning (1 selskap), Handel (1 selskap) 5 av 7 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
42 i alt. Oslo 42 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Negativ egenkapital
3 selskaper: Hummus Wine AS, Alimentaria AS, Aymara AS
Underskudd
4 selskaper: Hummus Wine AS, CR Catering AS, Alimentaria AS, Aymara AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Concept Restaurants AS ikke i datagrunnlaget
    • CR Catering AS du er her eid 90 % · operativt · indeks 39 · nr. 3944 av 5998 i Overnatting og servering
    • Hummus Wine AS eid 50 % · avviklet eller konkurs · Overnatting og servering · negativ egenkapital
    • Concept Restaurants Drift AS eid 79 % · operativt · indeks 48 · nr. 1325 av 2455 i Revisjon, regnskap og rådgivning
    • Alimentaria AS eid 100 % · operativt · indeks 38 · nr. 16620 av 22945 i Handel · negativ egenkapital
    • Aymara AS eid 100 % · operativt · Overnatting og servering · negativ egenkapital
    • World Wide Wines AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911657236
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Overnatting og servering (56.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. september 2026
Stiftet
8. februar 2013 13 år i drift
Aksjekapital
1,20 MNOK
Forretningsadresse
Olaf Schous vei 2, 0572 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
90,1 %
Fordeling
selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
90 %
Konsernkjede
Eies av: Concept Restaurants AS (90 %)
Øverste eier: Concept Restaurants AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks493939
Rang2 5873 7533 944
Driftsmargin−4,3 %−9,5 %−10,1 %
Totalrentabilitet−10,7 %−28,7 %−31,0 %
Egenkapitalandel65,5 %57,9 %29,6 %
Likviditetsgrad 11,401,192,14
Omsetningsvekst–−12,2 %−2,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter11,4 MNOK10,0 MNOK9,8 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−0,9 MNOK−1,0 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−1,0 MNOK−1,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK–
Årsresultat−0,5 MNOK−1,0 MNOK−1,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,5 MNOK3,4 MNOK3,2 MNOK
Omløpsmidler2,2 MNOK1,7 MNOK2,8 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK2,0 MNOK0,9 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK−1,1 MNOK−2,1 MNOK
Sum gjeld1,6 MNOK1,4 MNOK2,2 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK1,4 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7228290.