Kvernavollen Camping AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 393 av 2 775 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 697 av 5 169 · Overnatting og servering
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kvernavollen Camping AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 2 769 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −29,7 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 80,5 % (median 12,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | −29,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | −29,3 % | 1,0 % |
| Totalrentabilitet | −38,3 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 80,5 % | 12,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 2,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,81 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | −3,1 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Kvernavollen Camping AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 775 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kvernavollen Camping AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kvernavollen Camping AS har score 48 for 2025, rang 2 697 av 5 169 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 80,5 % mot median 12,6 %. Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,81 mot median 1,00.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −29,7 % mot median 1,5 %. Vekst: persentil 25 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,1 % mot median 5,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −29,3 % (median 1,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −29,7 % (median 1,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kvernavollen Camping AS hadde en driftsmargin på −29,7 % og en egenkapitalandel på 80,5 % i 2025, og er nr. 2 697 av 5 169 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 74,7 % til 80,5 % og driftsmarginen falt fra −27,6 % til −29,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −29,3 % (median 1,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −29,7 % (median 1,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 8 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kvernavollen Camping AS?
Driftsmarginen var −29,7 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kvernavollen Camping AS?
Egenkapitalandelen var 80,5 % i 2025 (median 12,6 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 2,04).
Hvordan er likviditeten i Kvernavollen Camping AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,81 i 2025 (median 1,00).
Hvordan står Kvernavollen Camping AS i Overnatting og servering?
Kvernavollen Camping AS er nr. 2 697 av 5 169 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 393 av 2 775. Omsetningen endret seg −3,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911966255
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.300)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. april 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Terje Rosseland, Åsen 80, 5610 ØYSTESE (KVAM)
- Kommune
- Kvam rang 8–22 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. mai 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 92 | 52 | 48 | |
| Rang | 70 | 2 207 | 2 697 | |
| Driftsmargin | 16,4 % | −27,6 % | −29,7 % | |
| Totalrentabilitet | 13,6 % | −23,1 % | −38,3 % | |
| Egenkapitalandel | 93,5 % | 74,7 % | 80,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,43 | 2,90 | 1,81 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,3 % | −3,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6560061.
Videre
Lignende selskaper
- Koseverden AS indeks 48, nr. 2 694 · sammenlign
- KJERAG CAFE & Restaurant AS indeks 48, nr. 2 695 · sammenlign
- Dougs Hamburgers AS indeks 48, nr. 2 698 · sammenlign
- Fridtjof Oslo AS indeks 48, nr. 2 699 · sammenlign
- Rmjk AS indeks 48, nr. 2 700 · sammenlign