Alt Under Kontroll AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 202 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 423 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Alt Under Kontroll AS ligger 21 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 318 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,0 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 83,8 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 10,0 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 11,6 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 23,7 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 83,8 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,17 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −13,2 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Alt Under Kontroll AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Alt Under Kontroll AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Alt Under Kontroll AS har score 70 for 2025, rang 423 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,17 mot median 1,52. Soliditet: persentil 86 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 83,8 % mot median 38,6 %.
Svakest: Vekst: persentil 20 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −13,2 % mot median 6,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 7,3 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −6,5, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS med 6,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 7,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Alt Under Kontroll AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 9 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 16,5 % | 3,1 % | −6,6 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | −6,2 prosentpoeng |
| 2025 | 10,0 % | 3,9 % | −6,5 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | −7,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS falt 6,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS falt 6,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS falt 6,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS falt 6,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS falt 6,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Alt Under Kontroll AS falt 6,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Alt Under Kontroll AS hadde en driftsmargin på 10,0 % og en egenkapitalandel på 83,8 % i 2025, og er nr. 423 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 16,5 % til 10,0 % og egenkapitalandelen steg fra 75,1 % til 83,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 4 MNOK |
| P/B | 2,6 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 89,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 20 | vekt 15 % |
| Konsistens | 77 | vekt 15 % |
Varighet: 73 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Alt Under Kontroll AS?
Driftsmarginen var 10,0 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,7 %.
Hvor solid er Alt Under Kontroll AS?
Egenkapitalandelen var 83,8 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Alt Under Kontroll AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,17 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Alt Under Kontroll AS i Informasjon og kommunikasjon?
Alt Under Kontroll AS er nr. 423 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 202 av 1 320. Omsetningen endret seg −13,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912244075
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. juli 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Nordskarva 15, 1350 LOMMEDALEN (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. juli 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493004Y3TLK6SDDGE38 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 10 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 33. 3 har negativ egenkapital, og 10 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Alotta AS (0 %), Immuvera Therapeutics AS (0 %), Mad Software AS (0 %), Tekslo Seafood AS (0 %), Stack BY ME AS (0 %), Kitemill AS (0 %), Pharmasum Therapeutics AS (0 %), Graphogame SPV AS (2 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 79 | 71 | 70 | |
| Rang | 293 | 371 | 423 | |
| Driftsmargin | 23,2 % | 16,5 % | 10,0 % | |
| Totalrentabilitet | 24,1 % | 21,0 % | 23,7 % | |
| Egenkapitalandel | 70,4 % | 75,1 % | 83,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,38 | 4,02 | 6,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,3 % | −13,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,8 MNOK | 3,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 3,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6627213.
Videre
Lignende selskaper
- CAPABLE.Healthcare AS indeks 70, nr. 417 · sammenlign
- Uten Tittel AS indeks 70, nr. 420 · sammenlign
- Tixio Technologies AS indeks 70, nr. 427 · sammenlign
- Evorium AS indeks 70, nr. 429 · sammenlign
- Fabriq AS indeks 70, nr. 432 · sammenlign