Buzz PR AS

Org.nr. 912284417 · Oslo · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −2,8 % 5,8 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −2,7 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −11,3 % 11,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 21,4 % 41,5 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 3,67 1,10 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,26 1,61 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −22,0 % 5,6 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Buzz PR AS hadde en egenkapitalandel på 21,4 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 11,2 % til −2,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,0 MNOK 18,6 1 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,1 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
15,9 1 MNOK 0 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,2 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,7 % (median 5,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,8 % (median 5,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Buzz PR AS?

Driftsmarginen var −2,8 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Buzz PR AS?

Egenkapitalandelen var 21,4 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 3,67 (median 1,10).

Hvordan er likviditeten i Buzz PR AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,26 i 2024 (median 1,61).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912284417
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (73.300)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. august 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Sandakerveien 10R, 0473 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 15. august 2013
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.buzzpr.no
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks31––
Rang3 141––
Driftsmargin11,2 %−2,8 %0,2 %
Totalrentabilitet10,7 %−11,3 %0,7 %
Egenkapitalandel5,9 %21,4 %18,2 %
Likviditetsgrad 11,061,261,22
Omsetningsvekst–−22,0 %−9,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,2 MNOK0,9 MNOK0,8 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK–0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,2 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld1,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld1,2 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5590611.