Vivaldi Technologies AS
Score · regnskapsår 2024
2av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 053 av 1 053 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 254 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Vivaldi Technologies AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 053 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −226,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel −3 435,0 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −226,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −349,9 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −482,5 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | −3 435,0 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,68 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | −15,7 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,55 MNOK | 1,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 2 gjør Vivaldi Technologies AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 053 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Vivaldi Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Vivaldi Technologies AS hadde en driftsmargin på −226,3 % og en egenkapitalandel på −3 435,0 % i 2024, og er nr. 3 254 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra −2 778,9 % til −3 435,0 % og driftsmarginen falt fra −177,1 % til −226,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −3 435,0 % (median 34,2 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 35,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,03 (median 1,33).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −349,9 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −226,3 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Varighet: 1 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vivaldi Technologies AS?
Driftsmarginen var −226,3 % i 2024, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −482,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vivaldi Technologies AS?
Egenkapitalandelen var −3 435,0 % i 2024 (median 34,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Vivaldi Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,03 i 2024 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Vivaldi Technologies AS i Informasjon og kommunikasjon?
Vivaldi Technologies AS er nr. 3 254 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 053 av 1 053. Omsetningen endret seg −15,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Vivaldi Invest AS. Personer vises ikke med navn.
Vivaldi Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Vivaldi Invest AS
- Vivaldi Technologies AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912309975
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 36 registrert 10. april 2026
- Stiftet
- 16. juli 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 3,98 MNOK
- Forretningsadresse
- Mølleparken 6, 0459 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 63 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 81,3 % · tre største 84,5 %
- Fordeling
- selskaper 82 % · privatpersoner 18 % · utenlandske 9 %
- Eid fra samme kommune
- 96 %
- Eiere over 60 år
- 9 % av personeierne sine aksjer (medianalder 46 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Vivaldi Invest AS (81 %)
Øverste eier: privatperson
- Vivaldi Invest AS · 81,3 %
- Bjørnvold Invest AS · 0,6 %
- 61 privatpersoner · 18,1 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 0 | 2 | 19 | |
| Rang | 3 115 | 3 254 | 3 114 | |
| Driftsmargin | −177,1 % | −226,3 % | −67,2 % | |
| Totalrentabilitet | −393,0 % | −482,5 % | −156,3 % | |
| Egenkapitalandel | −2 778,9 % | −3 435,0 % | −2 430,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,04 | 0,03 | 0,06 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,7 % | 124,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,5 MNOK | 19,8 MNOK | 44,6 MNOK |
| Driftsresultat | −41,6 MNOK | −44,9 MNOK | −30,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −47,1 MNOK | −69,4 MNOK | −45,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −47,1 MNOK | −69,4 MNOK | −45,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 12,9 MNOK | 16,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,0 MNOK | 11,7 MNOK | 18,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,4 MNOK | 4,1 MNOK | 11,3 MNOK |
| Egenkapital | −333,1 MNOK | −402,4 MNOK | −448,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −336,9 MNOK | −406,3 MNOK | −451,9 MNOK |
| Sum gjeld | 345,0 MNOK | 414,1 MNOK | 466,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 103,8 MNOK | 148,5 MNOK | 187,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6337665.
Videre
Lignende selskaper
- Eccera IT Solutions AS indeks 8, nr. 3 222 · sammenlign
- Effera AS indeks 6, nr. 3 234 · sammenlign
- The Global Ensemble Drama AS indeks 6, nr. 3 236 · sammenlign
- Arundo Analytics AS indeks 4, nr. 3 246 · sammenlign
- Ayfie AS indeks 3, nr. 3 251 · sammenlign