Fourc AS
Score · regnskapsår 2025
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 989 av 1 181 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 539 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fourc AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −14,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 44,1 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −14,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −17,2 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −11,5 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 44,1 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,73 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −21,2 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,78 MNOK | 0,58 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Fourc AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 181 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fourc AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Fourc AS har score 29 for 2025, rang 2 539 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 50 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 44,1 % mot median 38,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −21,2 % mot median 5,5 %. Likviditet: persentil 17 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,73 mot median 1,52.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,73 (median 1,52).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −17,2 % (median 4,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −14,9 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Fourc AS hadde en driftsmargin på −14,9 % og en egenkapitalandel på 44,1 % i 2025, og er nr. 2 539 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 0,1 % til −14,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,73 (median 1,52).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −17,2 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,9 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 50 | vekt 25 % |
| Likviditet | 17 | vekt 15 % |
| Vekst | 14 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fourc AS?
Driftsmarginen var −14,9 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Fourc AS?
Egenkapitalandelen var 44,1 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 1,27 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Fourc AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,73 i 2025 (median 1,52). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Fourc AS i Informasjon og kommunikasjon?
Fourc AS er nr. 2 539 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 989 av 1 181. Omsetningen endret seg −21,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912391906
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 5. august 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 3,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Trekanten, Vestre Rosten 81, 7075 TILLER (TRONDHEIM)
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.fourc.eu
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 33
- Største eier
- 24,0 % · tre største 44,2 %
- Fordeling
- selskaper 54 % · privatpersoner 46 % · utenlandske 4 %
- Eid fra samme kommune
- 78 %
- Eiere over 60 år
- 2 % av personeierne sine aksjer (medianalder 53 år)
- Lund Forvaltning AS · 24,0 %
- Skoglund Worldwide Infosystems AS · 11,7 %
- Storm Finans AS · 8,5 %
- Polaris Invest AS · 3,9 %
- Ehc AS · 3,3 %
- Yaci AS · 1,4 %
- Thetis AS · 0,6 %
- Fourc AS · 0,1 %
- Swahn Consulting AS · 0,1 %
- 24 privatpersoner · 46,5 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Fourc AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 40 | 29 | |
| Rang | 2 186 | 2 110 | 2 539 | |
| Driftsmargin | −6,4 % | 0,1 % | −14,9 % | |
| Totalrentabilitet | −5,5 % | 0,4 % | −11,5 % | |
| Egenkapitalandel | 36,5 % | 47,8 % | 44,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,48 | 0,73 | |
| Omsetningsvekst | – | −20,7 % | −21,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,7 MNOK | 6,9 MNOK | 5,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | 0,0 MNOK | −0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK | −0,9 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,4 MNOK | 8,3 MNOK | 6,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,5 MNOK | 3,8 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 3,4 MNOK | 3,9 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,6 MNOK | −1,3 MNOK | −2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 6,0 MNOK | 4,3 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 MNOK | 2,6 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7238236.
Videre
Lignende selskaper
- Midt Norsk Avisdrift AS indeks 29, nr. 2 527 · sammenlign
- Elastisk AS indeks 29, nr. 2 538 · sammenlign
- Handmade Films in Norwegian Woods AS indeks 29, nr. 2 542 · sammenlign
- Byndle AS indeks 29, nr. 2 544 · sammenlign
- Easybits AS indeks 29, nr. 2 545 · sammenlign