Lunsjtid AS
Score · regnskapsår 2024
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 33 av 780 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 80 av 2 360 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Lunsjtid AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 780 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 18,5 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 51,4 % (median 19,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 18,5 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 18,8 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | 54,8 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 51,4 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 3,03 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 1,02 |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,03 MNOK | 0,65 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Lunsjtid AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (780 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Lunsjtid AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Lunsjtid AS hadde en driftsmargin på 18,5 % og en egenkapitalandel på 51,4 % i 2024, og er nr. 80 av 2 360 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 22 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 22 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 18,5 % (median 4,3 %); Egenkapitalandel 51,4 % (median 19,6 %); Likviditetsgrad 1 1,83 (median 1,02).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 66 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 84 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lunsjtid AS?
Driftsmarginen var 18,5 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 54,8 %.
Hvor solid er Lunsjtid AS?
Egenkapitalandelen var 51,4 % i 2024 (median 19,6 %). Gjeldsgraden var 0,94 (median 3,03).
Hvordan er likviditeten i Lunsjtid AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,83 i 2024 (median 1,02).
Hvordan står Lunsjtid AS i Overnatting og servering?
Lunsjtid AS er nr. 80 av 2 360 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 33 av 780. Omsetningen endret seg 11,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912542947
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.220)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 26. september 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Randabergveien 310, 4073 RANDABERG
- Kommune
- Randaberg rang 11 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 83 | 79 | |
| Rang | 111 | 80 | 119 | |
| Driftsmargin | 16,8 % | 18,5 % | 16,2 % | |
| Totalrentabilitet | 48,5 % | 54,8 % | 51,5 % | |
| Egenkapitalandel | 48,2 % | 51,4 % | 49,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 1,83 | 1,68 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,4 % | 5,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,1 MNOK | 13,4 MNOK | 14,2 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 2,5 MNOK | 2,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,2 MNOK | 4,6 MNOK | 4,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,6 MNOK | 4,0 MNOK | 3,8 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | 2,4 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6216735.
Videre
Lignende selskaper
- Matboden Rogaland AS indeks 83, nr. 74 · sammenlign
- Den Gode Naboen AS indeks 83, nr. 75 · sammenlign
- LP Restaurantdrift AS indeks 83, nr. 78 · sammenlign
- Sanremo Restaurant AS indeks 83, nr. 79 · sammenlign
- Gruvelageret AS indeks 82, nr. 85 · sammenlign