Nui AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 215 av 547 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 591 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nui AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 547 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,1 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 45,1 % (median 32,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 53 MNOK | 96 MNOK |
| Driftsmargin | 4,1 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandel | 45,1 % | 32,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 1,98 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,38 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | 10,9 % | 9,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,73 MNOK | 2,99 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Nui AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (547 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nui AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Nui AS har score 55 for 2025, rang 1 591 av 4 004 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 87 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,38 mot median 1,34. Soliditet: persentil 67 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 45,1 % mot median 32,4 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 35 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,1 % mot median 5,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,3 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +4,0, bransjen +0,7 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Nui AS med 4,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,3 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Nui AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0,1 % | 4,8 % | −15,2 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −14,9 prosentpoeng |
| 2025 | 4,1 % | 5,5 % | +4,0 prosentpoeng | +0,7 prosentpoeng | +3,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Nui AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Nui AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Nui AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 45,1 % i 2025, og er nr. 1 591 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 0,1 % til 4,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 18 MNOK og 45 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 24 MNOK |
| P/B | 3,2 | 45 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 87 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nui AS?
Driftsmarginen var 4,1 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,2 %.
Hvor solid er Nui AS?
Egenkapitalandelen var 45,1 % i 2025 (median 32,4 %). Gjeldsgraden var 1,22 (median 1,98).
Hvordan er likviditeten i Nui AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,38 i 2025 (median 1,34).
Hvordan står Nui AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Nui AS er nr. 1 591 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 215 av 547. Omsetningen endret seg 10,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912561585
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 31 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. oktober 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 5,86 MNOK
- Forretningsadresse
- Gravdalsveien 245, 5165 LAKSEVÅG (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500F0J1B9T1B97F83 fornyes 23. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: THE ASSOCIATION OF OPERATORS FOR HYPERBARIC LIFEBOAT RECEPTION FACILITIES
- THE ASSOCIATION OF OPERATORS FOR HYPERBARIC LIFEBOAT RECEPTION FACILITIES · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 54 | 55 | |
| Rang | 755 | 1 673 | 1 591 | |
| Driftsmargin | 15,3 % | 0,1 % | 4,1 % | |
| Totalrentabilitet | 13,6 % | 2,4 % | 4,2 % | |
| Egenkapitalandel | 42,5 % | 49,3 % | 45,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,46 | 3,34 | 2,38 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | 10,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 49,0 MNOK | 48,2 MNOK | 53,5 MNOK |
| Driftsresultat | 7,5 MNOK | 0,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,0 MNOK | −0,6 MNOK | 1,3 MNOK |
| Skattekostnad | 1,6 MNOK | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 5,4 MNOK | −0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 66,1 MNOK | 56,1 MNOK | 63,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,7 MNOK | 24,2 MNOK | 35,5 MNOK |
| Egenkapital | 28,1 MNOK | 27,6 MNOK | 28,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 22,3 MNOK | 21,8 MNOK | 22,8 MNOK |
| Sum gjeld | 38,0 MNOK | 28,4 MNOK | 35,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,7 MNOK | 7,3 MNOK | 15,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6478271.
Videre
Lignende selskaper
- Rise Pfi AS indeks 55, nr. 1 577 · sammenlign
- Eurofins Environment Testing Norway AS indeks 55, nr. 1 583 · sammenlign
- Nemko Norlab AS indeks 55, nr. 1 587 · sammenlign
- Elfo Subsea AS indeks 55, nr. 1 592 · sammenlign
- Aragon AS indeks 55, nr. 1 610 · sammenlign