Inotech AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 576 av 1 181 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 472 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Inotech AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 51,4 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −2,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −2,4 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −11,8 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 51,4 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,00 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 44,6 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Inotech AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 181 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Inotech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Inotech AS har score 50 for 2025, rang 1 472 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 44,6 % mot median 5,5 %. Likviditet: persentil 62 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,00 mot median 1,52.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 25 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,3 % mot median 4,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,4 % (median 4,4 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Inotech AS hadde en driftsmargin på −2,3 % og en egenkapitalandel på 51,4 % i 2025, og er nr. 1 472 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen økte med 45 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,4 % (median 4,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 62 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Inotech AS?
Driftsmarginen var −2,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −11,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Inotech AS?
Egenkapitalandelen var 51,4 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 0,95 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Inotech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,00 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Inotech AS i Informasjon og kommunikasjon?
Inotech AS er nr. 1 472 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 576 av 1 181. Omsetningen endret seg 44,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913032306
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. oktober 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Kråkenes 80, 5152 BØNES (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 6. januar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.inotech.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 57 | 50 | |
| Rang | 1 694 | 1 011 | 1 472 | |
| Driftsmargin | −11,5 % | 4,1 % | −2,3 % | |
| Totalrentabilitet | −30,6 % | 10,7 % | −11,8 % | |
| Egenkapitalandel | 49,0 % | 53,3 % | 51,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 2,07 | 2,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,2 % | 44,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6611881.
Videre
Lignende selskaper
- Epico AS indeks 50, nr. 1 467 · sammenlign
- Skeppstad AS indeks 50, nr. 1 468 · sammenlign
- Norske Publikasjoner AS indeks 50, nr. 1 473 · sammenlign
- Makeplans AS indeks 50, nr. 1 474 · sammenlign
- Humornieu AS indeks 50, nr. 1 477 · sammenlign