Risvær Eiendom AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | −76,0 % | 45,7 % |
| Resultatmargin | −96,2 % | 18,8 % |
| Totalrentabilitet | −4,0 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 56,8 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 22,61 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | 4,1 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Risvær Eiendom AS hadde en egenkapitalandel på 56,8 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 12,5 % til −76,0 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −96,2 % (median 18,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −76,0 % (median 45,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 23,4 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Risvær Eiendom AS?
Driftsmarginen var −76,0 % i 2024, mot en median på 45,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Risvær Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 56,8 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 0,76 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Risvær Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 22,61 i 2024 (median 1,37).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913049764
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. desember 1966 59 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Torggata 10, 8310 KABELVÅG (VÅGAN)
- Kommune
- Vågan rang 6–16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. desember 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300PWCECPXR0UW159 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 31,1 % · tre største 93,2 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 31 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 7 % av personeierne sine aksjer (medianalder 57 år)
Endring 2007–2025: 80 % av aksjene skiftet eier (1 nye og 2 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 12,5 % | −76,0 % | −34,8 % | |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | −4,0 % | 2,3 % | |
| Egenkapitalandel | 57,2 % | 56,8 % | 50,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,55 | 22,61 | 5,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,1 % | −7,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,3 MNOK | 3,9 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6271063.