Siving Rbt AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 20,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 38,2 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 91,5 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,28 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −21,3 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Siving Rbt AS med 8,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 9,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Siving Rbt AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 28,8 % | 3,1 % | +9,3 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | +9,8 prosentpoeng |
| 2025 | 20,5 % | 3,9 % | −8,3 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | −9,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Siving Rbt AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Siving Rbt AS falt 8,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Siving Rbt AS falt 8,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Siving Rbt AS falt 8,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Siving Rbt AS falt 8,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Siving Rbt AS falt 8,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Siving Rbt AS falt 8,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Siving Rbt AS hadde en egenkapitalandel på 91,5 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 28,8 % til 20,5 % og omsetningen falt med 21 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 1 MNOK |
| P/B | 2,6 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 20,5 % (median 3,9 %); Egenkapitalandel 91,5 % (median 38,6 %); Likviditetsgrad 1 8,28 (median 1,52).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Siving Rbt AS?
Driftsmarginen var 20,5 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,3 %.
Hvor solid er Siving Rbt AS?
Egenkapitalandelen var 91,5 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Siving Rbt AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,28 i 2025 (median 1,52).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913159470
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Seljesetvegen 101, 6763 HORNINDAL (VOLDA)
- Kommune
- Volda rang 20–36 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. februar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.rbt.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Vendanor AS (7 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 19,5 % | 28,8 % | 20,5 % | |
| Totalrentabilitet | 6,9 % | 10,7 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 92,9 % | 87,9 % | 91,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,06 | 5,76 | 8,28 | |
| Omsetningsvekst | – | 56,1 % | −21,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6859494.