Ijas Consulting AS
Score · regnskapsår 2025
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 44 av 1 075 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 70 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ijas Consulting AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 073 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 38,1 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 91,7 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 38,1 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 109,0 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 29,5 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 91,7 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 9,39 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 5,9 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør Ijas Consulting AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 075 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ijas Consulting AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Ijas Consulting AS har score 80 for 2025, rang 70 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 9,39 mot median 1,55. Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 91,7 % mot median 39,2 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ijas Consulting AS hadde en driftsmargin på 38,1 % og en egenkapitalandel på 91,7 % i 2025, og er nr. 70 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 38,1 % (median 5,9 %); Egenkapitalandel 91,7 % (median 39,2 %); Likviditetsgrad 1 9,39 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 83 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ijas Consulting AS?
Driftsmarginen var 38,1 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,5 %.
Hvor solid er Ijas Consulting AS?
Egenkapitalandelen var 91,7 % i 2025 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 1,01).
Hvordan er likviditeten i Ijas Consulting AS?
Likviditetsgrad 1 var 9,39 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Ijas Consulting AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ijas Consulting AS er nr. 70 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 44 av 1 075. Omsetningen endret seg 5,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913237366
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. februar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Frøyerveien 5E, 4328 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. februar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 98450059699FECBCF833 fornyes 8. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 89 | 81 | 80 | |
| Rang | 53 | 63 | 70 | |
| Driftsmargin | 31,5 % | 38,8 % | 38,1 % | |
| Totalrentabilitet | 31,5 % | 30,8 % | 29,5 % | |
| Egenkapitalandel | 91,5 % | 93,4 % | 91,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,07 | 10,84 | 9,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,5 % | 5,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 1,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 4,7 MNOK | 6,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 3,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 4,3 MNOK | 6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 4,3 MNOK | 6,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6892282.
Videre
Lignende selskaper
- Laudi AS indeks 80, nr. 69 · sammenlign
- Barbosa Film AS indeks 80, nr. 71 · sammenlign
- Dv8 IT AS indeks 80, nr. 72 · sammenlign
- HMS Riskview AS indeks 80, nr. 73 · sammenlign
- Øian Technology AS indeks 80, nr. 74 · sammenlign