Åshaugveien 39 AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 280 av 5 669 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 931 av 7 274 · Eiendom
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Åshaugveien 39 AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 668 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 41,2 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 36,4 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 41,2 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 23,0 % | 23,6 % |
| Totalrentabilitet | 4,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 36,4 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,74 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,86 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | −1,7 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Åshaugveien 39 AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 669 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Åshaugveien 39 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Åshaugveien 39 AS har score 53 for 2025, rang 2 931 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 88 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 74 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,86 mot median 1,40.
Svakest: Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −1,7 % mot median 3,0 %. Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 41,2 % mot median 48,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Åshaugveien 39 AS hadde en driftsmargin på 41,2 % og en egenkapitalandel på 36,4 % i 2025, og er nr. 2 931 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 6,4 % til 36,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 19 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 58 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 24 | vekt 15 % |
| Konsistens | 88 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Åshaugveien 39 AS?
Driftsmarginen var 41,2 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,7 %.
Hvor solid er Åshaugveien 39 AS?
Egenkapitalandelen var 36,4 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 1,74 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Åshaugveien 39 AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,86 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Åshaugveien 39 AS i Eiendom?
Åshaugveien 39 AS er nr. 2 931 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 280 av 5 669. Omsetningen endret seg −1,7 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913248953
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Egenesgården, Jernbanegaten 3, 3111 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.bjaroy.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 41 | 53 | |
| Rang | 5 515 | 5 046 | 2 931 | |
| Driftsmargin | 40,8 % | 39,9 % | 41,2 % | |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 9,1 % | 4,7 % | |
| Egenkapitalandel | 4,6 % | 6,4 % | 36,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,76 | 2,66 | 3,86 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,8 % | −1,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,4 MNOK | 5,2 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 2,2 MNOK | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 29,9 MNOK | 29,7 MNOK | 51,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 2,0 MNOK | 22,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,9 MNOK | 18,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK | – |
| Sum gjeld | 28,5 MNOK | 27,8 MNOK | 33,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | 5,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6913998.
Videre
Lignende selskaper
- Ørnatua 5 AS indeks 53, nr. 2 929 · sammenlign
- Ringeriksveien 32 AS indeks 53, nr. 2 930 · sammenlign
- Fritzøe Gård Arena AS indeks 53, nr. 2 934 · sammenlign
- Roald Amundsensveg 1 B AS indeks 53, nr. 2 935 · sammenlign
- Tiltaksvegen 1 AS indeks 53, nr. 2 936 · sammenlign