Kaffefuglen AS
Score · regnskapsår 2023
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 435 av 1 718 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 098 av 5 159 · Overnatting og servering
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Kaffefuglen AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 718 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel −63,0 % (median 19,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 27,1 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | −63,0 % | 19,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,89 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 1,05 |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,64 MNOK | 0,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Kaffefuglen AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 718 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Kaffefuglen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Kaffefuglen AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på −63,0 % i 2023, og er nr. 4 098 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,4 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 15,5 | 4 MNOK |
| P/B | 3,5 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −63,0 % (median 19,6 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,44 (median 1,05).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 9 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 4 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kaffefuglen AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2023, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,1 %.
Hvor solid er Kaffefuglen AS?
Egenkapitalandelen var −63,0 % i 2023 (median 19,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Kaffefuglen AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,44 i 2023 (median 1,05). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kaffefuglen AS i Overnatting og servering?
Kaffefuglen AS er nr. 4 098 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 435 av 1 718.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Fossekallen Holding AS.
Fossekallen Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Fossekallen Holding AS
- Kaffefuglen AS du er her
- Fuglen Coffee Roasters Oslo AS
- Kampen Kaffebar AS
- Norwegian Icons AS
- Tøyen Startup Village AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913283449
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.300)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 9. november 1962 63 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- St. Halvards gate 33, 0192 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.kaffefuglen.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Fossekallen Holding AS (90 %)
Øverste eier: Fossekallen Holding AS
- Fossekallen Holding AS · 90,0 %
- T.S Eskeland AS · 10,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Fossekallen Holding AS, T.S Eskeland AS
Utgått (selskaper): SOLBERG & Hansen AS
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 32 | 30 | |
| Rang | 4 098 | 4 209 | 4 614 | |
| Driftsmargin | 4,3 % | 0,8 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | 27,1 % | 14,5 % | 10,1 % | |
| Egenkapitalandel | −63,0 % | −64,8 % | −59,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,56 | 0,50 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,0 % | 9,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,1 MNOK | 14,1 MNOK | 15,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | −1,8 MNOK | −1,6 MNOK | −1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,8 MNOK | −2,6 MNOK | −2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 4,8 MNOK | 4,1 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 3,0 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5416117.
Videre
Lignende selskaper
- Hotell Refsnes Gods AS indeks 25, nr. 4 091 · sammenlign
- Hallingdal Hotelldrift AS indeks 24, nr. 4 097 · sammenlign
- KNIV & Gaffel AS indeks 24, nr. 4 099 · sammenlign
- Tunco AS indeks 24, nr. 4 100 · sammenlign
- Måltid AS indeks 24, nr. 4 102 · sammenlign