Defigo AS
Score · regnskapsår 2025
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 994 av 1 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 002 av 3 186 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Defigo AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −66,3 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 12,7 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 26 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −66,3 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −75,2 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | −38,2 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 6,86 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,35 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 25,1 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,87 MNOK | 1,77 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Defigo AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 047 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Defigo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Defigo AS har score 20 for 2025, rang 3 002 av 3 186 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,1 % mot median 7,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,35 mot median 1,33. Konsistens: persentil 6 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,33).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −75,2 % (median 5,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −66,3 % (median 4,9 %).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Defigo AS med 35,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 34,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Defigo AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −101,4 % | 4,3 % | +59,5 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | +59,5 prosentpoeng |
| 2025 | −66,3 % | 4,9 % | +35,1 prosentpoeng | +0,6 prosentpoeng | +34,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Defigo AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Defigo AS økte 35,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Defigo AS økte 35,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Defigo AS økte 35,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Defigo AS økte 35,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Defigo AS økte 35,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Defigo AS økte 35,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Defigo AS hadde en driftsmargin på −66,3 % og en egenkapitalandel på 12,7 % i 2025, og er nr. 3 002 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −101,4 % til −66,3 % og egenkapitalandelen falt fra 49,5 % til 12,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 7 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,33).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −75,2 % (median 5,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −66,3 % (median 4,9 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 25,1 % (median 7,8 %); Likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,33).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 6 | vekt 15 % |
Varighet: 32 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Defigo AS?
Driftsmarginen var −66,3 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Defigo AS?
Egenkapitalandelen var 12,7 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 6,86 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Defigo AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,35 i 2025 (median 1,33). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Defigo AS i Informasjon og kommunikasjon?
Defigo AS er nr. 3 002 av 3 186 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 994 av 1 047. Omsetningen endret seg 25,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913704665
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 1. april 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 1,08 MNOK
- Forretningsadresse
- Bogstadveien 27B, 0355 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.defigo.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 28
- Største eier
- 25,1 % · tre største 53,4 %
- Fordeling
- selskaper 96 % · privatpersoner 4 % · utenlandske 1 %
- Eid fra samme kommune
- 97 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)
- Scale Leap Capital i AS · 25,1 %
- Oslo Pensjonsforsikring AS · 14,8 %
- Idekapital Fund 1 AS · 13,5 %
- AS CLIPPER · 7,9 %
- MP PENSJON PK · 6,7 %
- PENSJONSKASSEN FOR HELSEFORETAKENE I HOVEDSTADSOMRÅDET · 5,7 %
- MALLING & CO Venture AS · 4,9 %
- JAKT & Fiske Holdco AS · 4,3 %
- Karko Risk Capital AS · 2,9 %
- Nunchi Corp AS · 2,2 %
- 5 privatpersoner · 3,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Defigo AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 42 | 36 | 20 | |
| Rang | 1 971 | 2 443 | 3 002 | |
| Driftsmargin | −160,9 % | −101,4 % | −66,3 % | |
| Totalrentabilitet | −47,2 % | −40,6 % | −38,2 % | |
| Egenkapitalandel | 65,7 % | 49,5 % | 12,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,33 | 1,00 | 0,35 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,3 % | 25,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,0 MNOK | 20,9 MNOK | 26,2 MNOK |
| Driftsresultat | −24,2 MNOK | −21,2 MNOK | −17,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −24,6 MNOK | −24,0 MNOK | −19,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −24,6 MNOK | −24,0 MNOK | −19,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 3,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 50,7 MNOK | 51,5 MNOK | 44,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 21,3 MNOK | 15,9 MNOK | 8,1 MNOK |
| Egenkapital | 33,3 MNOK | 25,5 MNOK | 5,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −24,7 MNOK | −48,8 MNOK | −68,8 MNOK |
| Sum gjeld | 17,4 MNOK | 26,0 MNOK | 38,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,1 MNOK | 15,9 MNOK | 23,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7208494.
Videre
Lignende selskaper
- Storyline Studios AS indeks 20, nr. 2 997 · sammenlign
- Hjemmesidehuset AS indeks 20, nr. 3 000 · sammenlign
- Checkin AS indeks 20, nr. 3 005 · sammenlign
- Lipscore AS indeks 20, nr. 3 008 · sammenlign
- Vivaldi Technologies AS indeks 20, nr. 3 014 · sammenlign