Neemis AS

Org.nr. 914168368 · Trondheim · Stiftet 2014 · 13 ansatte

Score · regnskapsår 2025

30av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 3 211 av 4 239 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 277 av 6 735 · Overnatting og servering

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og robusthet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Neemis AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 4 230 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,0 % (median 1,6 %) og egenkapitalandel 0,9 % (median 13,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK5 MNOK
Driftsmargin −3,0 % 1,6 % 27 %
Resultatmargin −3,0 % 1,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −15,6 % 5,7 % 24 %
Egenkapitalandel 0,9 % 13,8 % 35 %
Gjeldsgrad 116,48 1,97 1 %
Likviditetsgrad 1 0,78 1,01 37 %
Omsetningsvekst 8,4 % 5,7 % 57 %
Omsetning per ansatt0,52 MNOK0,46 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 30 gjør Neemis AS det bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (4 239 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Neemis AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Neemis AS har score 30 for 2025, rang 5 277 av 6 735 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 56 mot sammenlignbare.

Svakest: Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,9 % mot median 13,8 %. Lønnsomhet: persentil 25 mot sammenlignbare, driftsmargin −3,0 % mot median 1,6 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Neemis AS med 10,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Neemis AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Neemis AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20247,8 %2,3 % +6,0 prosentpoeng +0,4 prosentpoeng +5,5 prosentpoeng
2025−3,0 %1,6 % −10,8 prosentpoeng −0,6 prosentpoeng −10,2 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Neemis AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: overnatting og servering steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Neemis AS falt 10,8 prosentpoeng.

Tjenestepriser: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Neemis AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: overnatting og servering, årssnitt100,0107,9114,0118,8123,1126,9 (så langt)
Endring fra året før–+7,9 %+5,7 %+4,1 %+3,6 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––1,8 %7,8 %−3,0 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: overnatting og servering (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: overnatting og servering steg 2,3 % i 2025; driftsmarginen til Neemis AS falt 10,8 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: overnatting og servering per år og driftsmarginen til Neemis AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: overnatting og servering, årssnitt97,0139,7153,5157,8161,5170,4 (så langt)
Endring fra året før+23,4 %+44,1 %+9,9 %+2,8 %+2,3 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––1,8 %7,8 %−3,0 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Neemis AS falt 10,8 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Neemis AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––1,8 %7,8 %−3,0 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Neemis AS falt 10,8 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Neemis AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––1,8 %7,8 %−3,0 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Neemis AS falt 10,8 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Neemis AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––1,8 %7,8 %−3,0 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: servering (indeks)

Lønnsindeks: servering steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Neemis AS falt 10,8 prosentpoeng.

Lønnsindeks: servering per år og driftsmarginen til Neemis AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: servering, årssnitt88,091,396,4101,5108,1110,6 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+3,8 %+5,6 %+5,4 %+6,5 %+2,3 %
Selskapets driftsmargin––1,8 %7,8 %−3,0 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Neemis AS hadde en driftsmargin på −3,0 % og en egenkapitalandel på 0,9 % i 2025, og er nr. 5 277 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 7,8 % til −3,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK 19,8 2 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK
minus netto gjeld −0,2 MNOK (grovt tall)
16,2 2 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,3 0 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel2 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering1 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)0 MNOK
Egenkapitalverdi1 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (56): Restaurant/Dining.

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,9 % (median 13,8 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,78 (median 1,01).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,0 % (median 1,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet25 vekt 40 %
Soliditet18 vekt 20 %
Likviditet37 vekt 5 %
Vekst35 vekt 25 %
Konsistens56 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 45 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Neemis AS?

Driftsmarginen var −3,0 % i 2025, mot en median på 1,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Neemis AS?

Egenkapitalandelen var 0,9 % i 2025 (median 13,8 %). Gjeldsgraden var 116,48 (median 1,97).

Hvordan er likviditeten i Neemis AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,78 i 2025 (median 1,01). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Neemis AS i Overnatting og servering?

Neemis AS er nr. 5 277 av 6 735 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 211 av 4 239. Omsetningen endret seg 8,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914168368
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
13 registrert 10. mai 2026
Stiftet
3. september 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,11 MNOK
Forretningsadresse
Fjordgata 60, 7010 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 25. september 2014
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
72,7 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks347130
Rang4 0788395 277
Driftsmargin1,8 %7,8 %−3,0 %
Totalrentabilitet10,6 %53,6 %−15,6 %
Egenkapitalandel−23,6 %19,3 %0,9 %
Likviditetsgrad 10,510,920,78
Omsetningsvekst–26,0 %8,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,0 MNOK6,3 MNOK6,8 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK0,5 MNOK−0,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,5 MNOK−0,2 MNOK
Skattekostnad−0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK0,4 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler0,9 MNOK0,9 MNOK1,3 MNOK
Omløpsmidler0,5 MNOK0,7 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital−0,2 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Sum gjeld1,1 MNOK0,7 MNOK1,3 MNOK
Kortsiktig gjeld1,1 MNOK0,7 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7148019.