Brimer AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 618 av 1 297 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 869 av 3 928 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 77 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Brimer AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 297 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,5 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 21,1 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 283 MNOK | 117 MNOK |
| Driftsmargin | 9,5 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 9,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 22,6 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 21,1 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,75 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 40,7 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,15 MNOK | 2,89 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Brimer AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 297 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Brimer AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Brimer AS har score 52 for 2025, rang 1 869 av 3 928 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 92 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,7 % mot median 7,0 %. Lønnsomhet: persentil 77 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,5 % mot median 4,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 19 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 21,1 % mot median 39,3 %. Likviditet: persentil 24 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,17 mot median 1,55.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 40,7 % (median 7,0 %); likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,55).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Brimer AS hadde en driftsmargin på 9,5 % og en egenkapitalandel på 21,1 % i 2025, og er nr. 1 869 av 3 928 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 0,6 % til 9,5 % og omsetningen økte med 41 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 29 MNOK og 216 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 216 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 190 MNOK |
| P/B | 1,0 | 29 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 40,7 % (median 7,0 %); Likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 77 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 24 | vekt 15 % |
| Vekst | 92 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brimer AS?
Driftsmarginen var 9,5 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,6 %.
Hvor solid er Brimer AS?
Egenkapitalandelen var 21,1 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 3,75 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Brimer AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Brimer AS i Industri?
Brimer AS er nr. 1 869 av 3 928 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 618 av 1 297. Omsetningen endret seg 40,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914346401
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (22.240)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 90 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 4,79 MNOK
- Forretningsadresse
- Hamna 7, 6087 KVAMSØY (SANDE)
- Kommune
- Sande rang 13–28 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 30 | 52 | |
| Rang | 2 584 | 3 274 | 1 869 | |
| Driftsmargin | 8,8 % | 0,6 % | 9,5 % | |
| Totalrentabilitet | 17,9 % | 8,0 % | 22,6 % | |
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 22,6 % | 21,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,20 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −4,0 % | 40,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 209,7 MNOK | 201,3 MNOK | 283,2 MNOK |
| Driftsresultat | 18,5 MNOK | 1,1 MNOK | 26,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 18,3 MNOK | 5,9 MNOK | 27,8 MNOK |
| Årsresultat | 14,2 MNOK | 5,7 MNOK | 21,6 MNOK |
| Finanskostnader | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 3,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 113,8 MNOK | 108,0 MNOK | 139,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 70,3 MNOK | 67,0 MNOK | 99,3 MNOK |
| Egenkapital | 23,3 MNOK | 24,4 MNOK | 29,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,9 MNOK | 14,0 MNOK | 19,1 MNOK |
| Sum gjeld | 90,5 MNOK | 83,6 MNOK | 110,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 64,5 MNOK | 55,7 MNOK | 84,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7082592.
Videre
Lignende selskaper
- Ferrozink Trondheim AS indeks 52, nr. 1 860 · sammenlign
- Ferdighus AS indeks 52, nr. 1 863 · sammenlign
- Not Varmforzinking AS indeks 52, nr. 1 870 · sammenlign
- Smart Automation AS indeks 52, nr. 1 875 · sammenlign
- Rolf Ottesen AS indeks 52, nr. 1 881 · sammenlign