Energivegen 2 AS

Org.nr. 914349486 · Oslo · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2023

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 580 av 5 426 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 037 av 7 179 · Eiendom

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 58 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Energivegen 2 AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 5 426 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 74,6 % (median 45,9 %) og egenkapitalandel 35,2 % (median 26,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK2 MNOK
Driftsmargin 74,6 % 45,9 % 86 %
Resultatmargin 55,3 % 20,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,4 % 6,9 % 76 %
Egenkapitalandel 35,2 % 26,3 % 60 %
Gjeldsgrad 1,84 2,39 56 %
Likviditetsgrad 1 1,01 1,40 39 %
Omsetningsvekst – 5,4 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Energivegen 2 AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 426 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Energivegen 2 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Energivegen 2 AS hadde en driftsmargin på 74,6 % og en egenkapitalandel på 35,2 % i 2023, og er nr. 2 037 av 7 179 rangerte selskaper i Eiendom.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 14 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,4 MNOK 10,0 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,4 MNOK
minus netto gjeld 11,0 MNOK
8,0 8 MNOK
P/B Egenkapital: 6,4 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet58 vekt 25 %
Likviditet39 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens44 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Energivegen 2 AS?

Driftsmarginen var 74,6 % i 2023, mot en median på 45,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,4 %.

Hvor solid er Energivegen 2 AS?

Egenkapitalandelen var 35,2 % i 2023 (median 26,3 %). Gjeldsgraden var 1,84 (median 2,39).

Hvordan er likviditeten i Energivegen 2 AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2023 (median 1,40).

Hvordan står Energivegen 2 AS i Eiendom?

Energivegen 2 AS er nr. 2 037 av 7 179 rangerte selskaper i Eiendom for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 580 av 5 426.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914349486
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
15. august 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Dronning Mauds gate 3, 0250 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Pef II Holding AS (100 %)
Øverste eier: KOMMUNAL LANDSPENSJONSKASSE GJENSIDIG FORSIKRINGSSELSKAP

Eieren: flertallseieren Pef II Holding AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks606175
Rang2 0371 759370
Driftsmargin74,6 %63,7 %65,1 %
Totalrentabilitet13,4 %3,4 %8,1 %
Egenkapitalandel35,2 %69,4 %65,1 %
Likviditetsgrad 11,0138,067,87
Omsetningsvekst–−7,8 %116,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,2 MNOK3,0 MNOK6,4 MNOK
Driftsresultat2,4 MNOK1,9 MNOK4,2 MNOK
Resultat før skatt1,8 MNOK1,4 MNOK4,2 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat1,4 MNOK1,1 MNOK3,3 MNOK
Finanskostnader0,6 MNOK0,5 MNOK–
Sum eiendeler18,1 MNOK55,9 MNOK52,1 MNOK
Omløpsmidler0,3 MNOK8,1 MNOK2,5 MNOK
Egenkapital6,4 MNOK38,8 MNOK33,9 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK0,5 MNOK3,3 MNOK
Sum gjeld11,7 MNOK17,1 MNOK18,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4935879.