Gen2 Jelsa AS

Org.nr. 914388244 · Horten · Stiftet 2014

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 163 av 1 225 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 065 av 7 081 · Eiendom

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 98 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Gen2 Jelsa AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 49 blant 1 225 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 99,2 % (median 38,8 %) og egenkapitalandel 23,8 % (median 27,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter18 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 99,2 % 38,8 % 99 %
Resultatmargin 101,6 % 17,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 73,7 % 7,5 % 98 %
Egenkapitalandel 23,8 % 27,8 % 44 %
Gjeldsgrad 3,21 2,39 41 %
Likviditetsgrad 1 1,31 1,30 51 %
Omsetningsvekst 7 563,1 % 5,0 % 99 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Gen2 Jelsa AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 225 selskaper) i 2024.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Gen2 Jelsa AS har score 66 for 2024, rang 1 065 av 7 081 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 7 563,1 % mot median 5,0 %. Lønnsomhet: persentil 98 mot sammenlignbare, driftsmargin 99,2 % mot median 38,8 %.

Svakest: Konsistens: persentil 20 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Gen2 Jelsa AS hadde en driftsmargin på 99,2 % og en egenkapitalandel på 23,8 % i 2024, og er nr. 1 065 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 7 563 % og driftsmarginen steg fra −152,9 % til 99,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 176 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 17,6 MNOK 10,0 176 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 17,7 MNOK
minus netto gjeld −24,5 MNOK
8,0 166 MNOK
P/B Egenkapital: 5,8 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet98 vekt 30 %
Soliditet43 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens20 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Gen2 Jelsa AS?

Driftsmarginen var 99,2 % i 2024, mot en median på 38,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 73,7 %.

Hvor solid er Gen2 Jelsa AS?

Egenkapitalandelen var 23,8 % i 2024 (median 27,8 %). Gjeldsgraden var 3,21 (median 2,39).

Hvordan er likviditeten i Gen2 Jelsa AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2024 (median 1,30).

Hvordan står Gen2 Jelsa AS i Eiendom?

Gen2 Jelsa AS er nr. 1 065 av 7 081 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 163 av 1 225. Omsetningen endret seg 7 563,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914388244
Org.form
AS
Sektor
Eiendom (68.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
20. oktober 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Raveien 205, 3184 BORRE (HORTEN)
Kommune
Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks––66
Rang––1 065
Driftsmargin–−152,9 %99,2 %
Totalrentabilitet−12,7 %−3,9 %73,7 %
Egenkapitalandel88,1 %40,2 %23,8 %
Likviditetsgrad 1–1,481,31
Omsetningsvekst––7 563,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter–0,2 MNOK17,8 MNOK
Driftsresultat−0,6 MNOK−0,4 MNOK17,7 MNOK
Resultat før skatt−0,6 MNOK−0,4 MNOK18,1 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK−0,4 MNOK17,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,6 MNOK9,1 MNOK24,5 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,9 MNOK24,5 MNOK
Egenkapital4,1 MNOK3,6 MNOK5,8 MNOK
Opptjent egenkapital−0,4 MNOK−0,8 MNOK1,4 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK5,4 MNOK18,7 MNOK
Kortsiktig gjeld–0,6 MNOK18,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6240655.