Perse AS

Org.nr. 914548683 · Rana · Stiftet 2014 · 20 ansatte

Score · regnskapsår 2025

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 496 av 2 063 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 297 av 5 230 · Overnatting og servering

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Perse AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 063 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,8 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 15,7 % (median 19,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 11,8 % 5,0 % 81 %
Resultatmargin 12,1 % 4,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 35,0 % 14,4 % 84 %
Egenkapitalandel 15,7 % 19,1 % 45 %
Gjeldsgrad 5,36 3,00 34 %
Likviditetsgrad 1 1,05 1,04 51 %
Omsetningsvekst 20,6 % 5,6 % 82 %
Omsetning per ansatt0,67 MNOK0,72 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Perse AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (2 063 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Perse AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Perse AS har score 64 for 2025, rang 1 297 av 5 230 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 11,8 % mot median 5,0 %. Vekst: persentil 82 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,6 % mot median 5,6 %.

Svakest: Soliditet: persentil 39 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,7 % mot median 19,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Perse AS hadde en driftsmargin på 11,8 % og en egenkapitalandel på 15,7 % i 2025, og er nr. 1 297 av 5 230 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 5,7 % til 11,8 % og omsetningen økte med 21 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,3 MNOK 10,0 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,6 MNOK
minus netto gjeld −2,8 MNOK
8,0 16 MNOK
P/B Egenkapital: 0,7 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 20,6 % (median 5,6 %); Likviditetsgrad 1 1,05 (median 1,04).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet82 vekt 30 %
Soliditet39 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst82 vekt 15 %
Konsistens61 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Perse AS?

Driftsmarginen var 11,8 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,0 %.

Hvor solid er Perse AS?

Egenkapitalandelen var 15,7 % i 2025 (median 19,1 %). Gjeldsgraden var 5,36 (median 3,00).

Hvordan er likviditeten i Perse AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2025 (median 1,04).

Hvordan står Perse AS i Overnatting og servering?

Perse AS er nr. 1 297 av 5 230 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 496 av 2 063. Omsetningen endret seg 20,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914548683
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
20 registrert 10. august 2026
Stiftet
30. oktober 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Fridtjof Nansens gate 28, 8622 MO I RANA
Kommune
Rana rang 11–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Restaurantgruppen Stenneset AS (100 %)
Øverste eier: Fra A til Å AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks385064
Rang3 0062 4131 297
Driftsmargin4,3 %5,7 %11,8 %
Totalrentabilitet13,6 %19,1 %35,0 %
Egenkapitalandel5,1 %20,5 %15,7 %
Likviditetsgrad 10,871,031,05
Omsetningsvekst–−5,5 %20,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter11,8 MNOK11,2 MNOK13,5 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK0,6 MNOK1,6 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,7 MNOK1,6 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK0,5 MNOK1,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,9 MNOK3,5 MNOK4,6 MNOK
Omløpsmidler3,2 MNOK2,9 MNOK4,1 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld3,7 MNOK2,8 MNOK3,9 MNOK
Kortsiktig gjeld3,7 MNOK2,8 MNOK3,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6965082.