Intecture Consulting AS
Score · regnskapsår 2025
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 21 av 1 243 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 41 av 2 099 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Intecture Consulting AS ligger 32 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 243 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 61,0 % (median 9,6 %) og egenkapitalandel 76,6 % (median 44,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 61,0 % | 9,6 % |
| Resultatmargin | 63,1 % | 10,2 % |
| Totalrentabilitet | 62,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 76,6 % | 44,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,28 | 1,69 |
| Omsetningsvekst | 12,3 % | 5,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Intecture Consulting AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 243 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Intecture Consulting AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Intecture Consulting AS har score 82 for 2025, rang 41 av 2 099 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 93 mot sammenlignbare, driftsmargin 61,0 % mot median 9,6 %. Likviditet: persentil 84 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,28 mot median 1,69.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Intecture Consulting AS hadde en driftsmargin på 61,0 % og en egenkapitalandel på 76,6 % i 2025, og er nr. 41 av 2 099 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 40,1 % til 76,6 % og driftsmarginen steg fra 58,5 % til 61,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 19 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 61,0 % (median 9,6 %); Egenkapitalandel 76,6 % (median 44,8 %); Likviditetsgrad 1 4,28 (median 1,69).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 80 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Intecture Consulting AS?
Driftsmarginen var 61,0 % i 2025, mot en median på 9,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,7 %.
Hvor solid er Intecture Consulting AS?
Egenkapitalandelen var 76,6 % i 2025 (median 44,8 %). Gjeldsgraden var 0,30 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Intecture Consulting AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,28 i 2025 (median 1,69).
Hvordan står Intecture Consulting AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Intecture Consulting AS er nr. 41 av 2 099 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 21 av 1 243. Omsetningen endret seg 12,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914736633
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Operagata 65A, 0194 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. januar 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 61 | 82 | |
| Rang | 1 182 | 551 | 41 | |
| Driftsmargin | 62,2 % | 58,5 % | 61,0 % | |
| Totalrentabilitet | 76,9 % | 76,2 % | 62,7 % | |
| Egenkapitalandel | 11,8 % | 40,1 % | 76,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,67 | 4,28 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,6 % | 12,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 1,7 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 2,3 MNOK | 3,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 2,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,2 MNOK | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 1,4 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6415615.
Videre
Lignende selskaper
- Trøseid AS indeks 83, nr. 39 · sammenlign
- Bogen Revisjon AS indeks 82, nr. 40 · sammenlign
- Nari Konsult AS indeks 82, nr. 42 · sammenlign
- Credor Gruppen AS indeks 82, nr. 43 · sammenlign
- Puriosity AS indeks 82, nr. 46 · sammenlign