Herock AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 604 av 5 524 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 004 av 6 988 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Herock AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 524 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 94,1 % (median 47,2 %) og egenkapitalandel 83,5 % (median 26,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 94,1 % | 47,2 % |
| Resultatmargin | 93,6 % | 20,0 % |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 83,5 % | 26,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | −34,1 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Herock AS det bedre enn 71 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 524 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Herock AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Herock AS har score 59 for 2024, rang 2 004 av 6 988 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 83,5 % mot median 26,0 %. Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 94,1 % mot median 47,2 %.
Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −34,1 % mot median 4,8 %. Likviditet: persentil 36 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,86 mot median 1,38.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,38).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Herock AS hadde en driftsmargin på 94,1 % og en egenkapitalandel på 83,5 % i 2024, og er nr. 2 004 av 6 988 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 34 %.
Herock AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 23 MNOK og 55 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 24 MNOK |
| P/B | 1,0 | 55 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,38).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 79,7 % i 2022 (sektorens median 31,0 %), og egenkapitalandelen 89,0 %. I de andre årene var driftsmarginen 93,2 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 6 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 68 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Herock AS?
Driftsmarginen var 94,1 % i 2024, mot en median på 47,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,7 %.
Hvor solid er Herock AS?
Egenkapitalandelen var 83,5 % i 2024 (median 26,0 %). Gjeldsgraden var 0,20 (median 2,30).
Hvordan er likviditeten i Herock AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,86 i 2024 (median 1,38). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Herock AS i Eiendom?
Herock AS er nr. 2 004 av 6 988 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 604 av 5 524. Omsetningen endret seg −34,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914749255
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 11. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Lysakerveien 9, 3055 KROKSTADELVA (DRAMMEN)
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 76 | 59 | |
| Rang | 16 | 599 | 2 004 | |
| Driftsmargin | 79,7 % | 92,3 % | 94,1 % | |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | 10,0 % | 5,7 % | |
| Egenkapitalandel | 89,0 % | 87,5 % | 83,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,02 | 0,72 | 0,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 120,7 % | −34,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 4,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 4,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 5,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 4,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 56,2 MNOK | 61,4 MNOK | 65,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 5,5 MNOK | 9,4 MNOK |
| Egenkapital | 50,0 MNOK | 53,8 MNOK | 55,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 50,0 MNOK | 53,7 MNOK | 54,9 MNOK |
| Sum gjeld | 6,2 MNOK | 7,7 MNOK | 10,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,2 MNOK | 7,7 MNOK | 10,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6330137.
Videre
Lignende selskaper
- Fjellheim Eiendom AS indeks 59, nr. 2 003 · sammenlign
- Varnaveien Handelspark II AS indeks 59, nr. 2 005 · sammenlign
- Øvre Kråkenes 51 AS indeks 59, nr. 2 006 · sammenlign
- Norsk Hytte Utleie AS indeks 59, nr. 2 007 · sammenlign
- Kobbes Gate 10 AS indeks 59, nr. 2 008 · sammenlign