Powersource AS
Score · regnskapsår 2024
2av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 373 av 1 373 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 260 av 2 261 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Powersource AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 373 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −30,6 % (median 10,0 %) og egenkapitalandel −569,0 % (median 44,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −30,6 % | 10,0 % |
| Resultatmargin | −39,6 % | 10,6 % |
| Totalrentabilitet | −215,0 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | −569,0 % | 44,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,12 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | −47,8 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 2 gjør Powersource AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 373 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Powersource AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Powersource AS hadde en driftsmargin på −30,6 % og en egenkapitalandel på −569,0 % i 2024, og er nr. 2 260 av 2 261 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra −93,2 % til −569,0 % og driftsmarginen falt fra 1,2 % til −30,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −569,0 % (median 44,0 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,17 (median 1,66).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −39,6 % (median 10,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −30,6 % (median 10,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 1 | vekt 15 % |
Varighet: 7 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Powersource AS?
Driftsmarginen var −30,6 % i 2024, mot en median på 10,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −215,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Powersource AS?
Egenkapitalandelen var −569,0 % i 2024 (median 44,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Powersource AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,17 i 2024 (median 1,66). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Powersource AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Powersource AS er nr. 2 260 av 2 261 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 373 av 1 373. Omsetningen endret seg −47,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914819334
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. januar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 1,97 MNOK
- Forretningsadresse
- Vangsveien 10, 1814 ASKIM (INDRE ØSTFOLD)
- Kommune
- Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9
- Største eier
- 22,8 % · tre største 59,3 %
- Fordeling
- selskaper 56 % · privatpersoner 44 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 23 %
- Eiere over 60 år
- 70 % av personeierne sine aksjer (medianalder 69 år)
- Cfs Investment AS · 22,8 %
- Faberi Invest AS · 22,8 %
- Snake AS · 10,5 %
- 6 privatpersoner · 43,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Ac&Dc Power AS (83 %)
Har eierandeler i: Ac&Dc Power AS (83 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 12 | 2 | 33 | |
| Rang | 2 133 | 2 260 | 1 897 | |
| Driftsmargin | 1,2 % | −30,6 % | 7,2 % | |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | −215,0 % | 45,0 % | |
| Egenkapitalandel | −93,2 % | −569,0 % | −201,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 0,17 | 0,35 | |
| Omsetningsvekst | – | −47,8 % | 36,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,4 MNOK | 4,9 MNOK | 6,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −1,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −1,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −1,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | −1,9 MNOK | −3,8 MNOK | −2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,1 MNOK | −4,0 MNOK | −3,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,9 MNOK | 4,5 MNOK | 3,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,2 MNOK | 3,0 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6302541.
Videre
Lignende selskaper
- Frisikt Sør AS indeks 3, nr. 2 255 · sammenlign
- Flyd AS indeks 3, nr. 2 256 · sammenlign
- Stuhaug AS indeks 2, nr. 2 257 · sammenlign
- Dutch Viking AS indeks 2, nr. 2 258 · sammenlign
- SIMON-KUCHER & PARTNERS STRATEGY & Marketing Consultants AS indeks 2, nr. 2 259 · sammenlign