Norva24 Norge AS

Org.nr. 914881463 · Stryn · Stiftet 2015 · 16 ansatte

Score · regnskapsår 2025

40av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 76 av 104 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 148 av 203 · Vann, avløp og renovasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Norva24 Norge AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 104 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −15,4 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 23,6 % (median 34,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter65 MNOK124 MNOK
Driftsmargin −15,4 % 4,3 % 4 %
Resultatmargin 116,4 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,6 % 5,5 % 61 %
Egenkapitalandel 23,6 % 34,0 % 37 %
Gjeldsgrad 3,23 1,92 36 %
Likviditetsgrad 1 1,01 1,31 19 %
Omsetningsvekst 22,6 % 5,3 % 86 %
Omsetning per ansatt4,09 MNOK2,82 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 40 gjør Norva24 Norge AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (104 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Norva24 Norge AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Norva24 Norge AS har score 40 for 2025, rang 148 av 203 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 22,6 % mot median 5,3 %.

Svakest: Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,01 mot median 1,31. Konsistens: persentil 32 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Norva24 Norge AS hadde en driftsmargin på −15,4 % og en egenkapitalandel på 23,6 % i 2025, og er nr. 148 av 203 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen falt fra −3,3 % til −15,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 511 MNOK og 594 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 59,4 MNOK 10,0 594 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: −10,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 511,4 MNOK 1,0 511 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −15,4 % (median 4,3 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 22,6 % (median 5,3 %); Likviditetsgrad 1 1,01 (median 1,31).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet33 vekt 30 %
Soliditet37 vekt 25 %
Likviditet19 vekt 15 %
Vekst86 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Varighet: 29 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Norva24 Norge AS?

Driftsmarginen var −15,4 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,6 %.

Hvor solid er Norva24 Norge AS?

Egenkapitalandelen var 23,6 % i 2025 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 3,23 (median 1,92).

Hvordan er likviditeten i Norva24 Norge AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,01 i 2025 (median 1,31).

Hvordan står Norva24 Norge AS i Vann, avløp og renovasjon?

Norva24 Norge AS er nr. 148 av 203 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 76 av 104. Omsetningen endret seg 22,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
914881463
Org.form
AS
Sektor
Vann, avløp og renovasjon (37.000)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
16 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
9. januar 2015 11 år i drift
Aksjekapital
5,02 MNOK
Forretningsadresse
Grandevegen 13, 6783 STRYN
Kommune
Stryn rang 2–18 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
98450017C0M4970ACA77 fornyes 7. april 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap konsoliderer ikke selskapet

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks252340
Rang165190148
Driftsmargin2,3 %−3,3 %−15,4 %
Totalrentabilitet4,8 %4,0 %6,6 %
Egenkapitalandel19,9 %17,9 %23,6 %
Likviditetsgrad 10,820,871,01
Omsetningsvekst–3,9 %22,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter51,4 MNOK53,4 MNOK65,5 MNOK
Driftsresultat1,2 MNOK−1,8 MNOK−10,1 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,1 MNOK76,2 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−0,1 MNOK59,4 MNOK
Finanskostnader64,7 MNOK60,9 MNOK66,0 MNOK
Sum eiendeler1 358,0 MNOK1 509,9 MNOK2 164,1 MNOK
Omløpsmidler495,8 MNOK647,7 MNOK1 117,1 MNOK
Egenkapital269,8 MNOK269,7 MNOK511,4 MNOK
Opptjent egenkapital264,8 MNOK264,6 MNOK324,1 MNOK
Sum gjeld1 088,2 MNOK1 240,2 MNOK1 652,7 MNOK
Kortsiktig gjeld601,1 MNOK747,8 MNOK1 106,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7112405.