Swarfix AS
Score · regnskapsår 2024
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 761 av 1 361 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 268 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Swarfix AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 361 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 24,1 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 9,8 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 24,1 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 15,7 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 14,6 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 9,20 | 1,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 108,7 % | 7,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,16 MNOK | 1,55 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Swarfix AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 361 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Swarfix AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Swarfix AS hadde en driftsmargin på 24,1 % og en egenkapitalandel på 9,8 % i 2024, og er nr. 2 268 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −4,4 % til 24,1 % og omsetningen økte med 109 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 8 MNOK |
| P/B | 3,2 | 7 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,8 % (median 32,6 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,85 (median 1,39).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 108,7 % (median 7,5 %); Likviditetsgrad 1 0,85 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Swarfix AS?
Driftsmarginen var 24,1 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,6 %.
Hvor solid er Swarfix AS?
Egenkapitalandelen var 9,8 % i 2024 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 9,20 (median 1,93).
Hvordan er likviditeten i Swarfix AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,85 i 2024 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Swarfix AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Swarfix AS er nr. 2 268 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 761 av 1 361. Omsetningen endret seg 108,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915049044
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 8. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,66 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvernevik Ring 177, 4048 HAFRSFJORD (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 7
- Største eier
- 37,5 % · tre største 73,2 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 3 %
- Westcon Invest AS · 37,5 %
- Talgø Holding AS · 20,4 %
- Stabco AS · 15,3 %
- Gml Solutions AS · 14,4 %
- Tsk Investment AS · 4,9 %
- Øhj Invest AS · 4,8 %
- Geventure AS · 2,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 11 | 48 | 55 | |
| Rang | 3 802 | 2 268 | 1 628 | |
| Driftsmargin | −4,4 % | 24,1 % | 30,6 % | |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 14,6 % | 18,5 % | |
| Egenkapitalandel | 0,6 % | 9,8 % | 19,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 0,85 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | 108,7 % | 51,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,5 MNOK | 28,1 MNOK | 42,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | 6,8 MNOK | 13,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,7 MNOK | 4,4 MNOK | 10,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | −2,7 MNOK | 4,4 MNOK | 9,4 MNOK |
| Finanskostnader | 2,1 MNOK | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 42,3 MNOK | 47,7 MNOK | 70,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,9 MNOK | 7,4 MNOK | 8,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 4,7 MNOK | 14,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,4 MNOK | 4,0 MNOK | 13,4 MNOK |
| Sum gjeld | 42,0 MNOK | 43,0 MNOK | 56,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 8,7 MNOK | 6,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5965775.
Videre
Lignende selskaper
- Presenta Norge AS indeks 48, nr. 2 264 · sammenlign
- Jerven AS indeks 48, nr. 2 270 · sammenlign
- Kibsgaard-Petersen AS indeks 48, nr. 2 272 · sammenlign
- Ing Pro AS indeks 48, nr. 2 273 · sammenlign
- Kasomo Energy AS indeks 48, nr. 2 274 · sammenlign