Tta AS

Org.nr. 915093485 · Stjørdal · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

69av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 212 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 446 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tta AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 318 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 45,8 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 73,0 % (median 38,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 45,8 % 3,9 % 91 %
Resultatmargin 39,9 % 3,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 34,7 % 8,8 % 80 %
Egenkapitalandel 73,0 % 38,6 % 79 %
Gjeldsgrad 0,37 1,06 75 %
Likviditetsgrad 1 31,59 1,52 99 %
Omsetningsvekst −21,5 % 6,2 % 14 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 69 gjør Tta AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Tta AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Tta AS har score 69 for 2025, rang 446 av 3 294 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 31,59 mot median 1,52. Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 45,8 % mot median 3,9 %.

Svakest: Vekst: persentil 14 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −21,5 % mot median 6,2 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Tta AS med 23,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 22,8 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Tta AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Tta AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202422,1 %3,1 % +583,1 prosentpoeng −0,4 prosentpoeng +583,5 prosentpoeng
202545,8 %3,9 % +23,7 prosentpoeng +0,8 prosentpoeng +22,8 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tta AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Tta AS økte 23,7 prosentpoeng.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Tta AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin––−561,0 %22,1 %45,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Tta AS økte 23,7 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Tta AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin––−561,0 %22,1 %45,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Tta AS økte 23,7 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Tta AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––−561,0 %22,1 %45,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tta AS økte 23,7 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Tta AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−561,0 %22,1 %45,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tta AS økte 23,7 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Tta AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−561,0 %22,1 %45,8 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Tta AS økte 23,7 prosentpoeng.

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Tta AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––−561,0 %22,1 %45,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tta AS hadde en driftsmargin på 45,8 % og en egenkapitalandel på 73,0 % i 2025, og er nr. 446 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 22,1 % til 45,8 % og egenkapitalandelen steg fra 56,7 % til 73,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −1,6 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −1,5 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,1 MNOK 2,6 3 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 45,8 % (median 3,9 %); Egenkapitalandel 73,0 % (median 38,6 %); Likviditetsgrad 1 31,59 (median 1,52).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 16,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet85 vekt 30 %
Soliditet77 vekt 25 %
Likviditet99 vekt 15 %
Vekst14 vekt 15 %
Konsistens49 vekt 15 %

Varighet: 71 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tta AS?

Driftsmarginen var 45,8 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 34,7 %.

Hvor solid er Tta AS?

Egenkapitalandelen var 73,0 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,06).

Hvordan er likviditeten i Tta AS?

Likviditetsgrad 1 var 31,59 i 2025 (median 1,52).

Hvordan står Tta AS i Informasjon og kommunikasjon?

Tta AS er nr. 446 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 212 av 1 320. Omsetningen endret seg −21,5 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Markus Dahl-Hanssen AS. Personer vises ikke med navn.

Markus Dahl-Hanssen AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
  • Markus Dahl-Hanssen AS ikke i datagrunnlaget
    • Tta AS du er her eid 50 % · operativt · indeks 69 · nr. 446 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915093485
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
22. desember 2014 11 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Wessels veg 90, 7502 STJØRDAL
Kommune
Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 15. januar 2025
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Stjørdal. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Markus Dahl-Hanssen AS (50 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–7269
Rang–314446
Driftsmargin−561,0 %22,1 %45,8 %
Totalrentabilitet−345,6 %20,6 %34,7 %
Egenkapitalandel42,7 %56,7 %73,0 %
Likviditetsgrad 15,5218,5131,59
Omsetningsvekst–55,9 %−21,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,0 MNOK1,5 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat−5,4 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Resultat før skatt−5,5 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK–
Årsresultat−5,5 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler1,6 MNOK1,6 MNOK1,6 MNOK
Omløpsmidler1,5 MNOK1,6 MNOK1,5 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Opptjent egenkapital–0,3 MNOK0,5 MNOK
Sum gjeld0,9 MNOK0,7 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6474209.