Tree AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 92 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 162 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tree AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 80,1 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 85,2 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 80,1 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 49,3 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 38,7 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 85,2 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 6,24 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | 9,3 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Tree AS det bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tree AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Tree AS har score 53 for 2025, rang 162 av 392 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 80,1 % mot median 82,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 37 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,2 % mot median 91,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 10,8 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −9,3, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Tree AS med 9,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tree AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 43 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 89,3 % | 80,5 % | +6,4 prosentpoeng | +7,8 prosentpoeng | −1,4 prosentpoeng |
| 2025 | 80,1 % | 82,0 % | −9,3 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −10,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tree AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tree AS falt 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 82,9 % | 89,3 % | 80,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tree AS falt 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 82,9 % | 89,3 % | 80,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Tree AS falt 9,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 82,9 % | 89,3 % | 80,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tree AS hadde en driftsmargin på 80,1 % og en egenkapitalandel på 85,2 % i 2025, og er nr. 162 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 89,3 % til 80,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 127,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 37 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | 51 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tree AS?
Driftsmarginen var 80,1 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,7 %.
Hvor solid er Tree AS?
Egenkapitalandelen var 85,2 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Tree AS?
Likviditetsgrad 1 var 6,24 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Tree AS i Finans og forsikring?
Tree AS er nr. 162 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 92 av 207. Omsetningen endret seg 9,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915297358
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,70 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmenkollveien 110E, 0784 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. oktober 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493008DUJ6T6JXEGP17 fornyes 28. desember 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 24,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 50 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 49 % av personeierne sine aksjer (medianalder 30 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Next Biometrics Group ASA (0 %), Thor Medical ASA (0 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 58 | 53 | |
| Rang | 287 | 111 | 162 | |
| Driftsmargin | 82,9 % | 89,3 % | 80,1 % | |
| Totalrentabilitet | 44,9 % | 163,0 % | 38,7 % | |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 87,1 % | 85,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 6,07 | 6,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,7 % | 9,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,6 MNOK | 5,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 3,3 MNOK | 4,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,3 MNOK | 3,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 2,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 2,2 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 7,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6615335.
Videre
Lignende selskaper
- Geitholmen AS indeks 53, nr. 163 · sammenlign
- Monica AS indeks 53, nr. 164 · sammenlign
- Verdiutvikling AS indeks 52, nr. 168 · sammenlign
- Vlo Invest AS indeks 52, nr. 169 · sammenlign
- Redweed AS indeks 52, nr. 172 · sammenlign